Koncert: Imago | Dom Tramwajarza

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert: Imago | Dom Tramwajarza

5 marca 2022 @ 20:00 - 21:30

20PLN
Zapraszamy na koncert poznańskiego trio IMAGO.
5.03.2022 (sobota), godz. 20
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Pan Gar
Chociaż z biologicznego punktu widzenia człowiek jest stworzeniem absolutnie żyworodnym, to w ujęciu metaforycznym, zanim odnajdzie swój żywioł jest jedynie… jajem. Z jaja pod wpływem uwarunkowań genetycznych (determinujących w pewnym stopniu zdolności sensoryczne i rzemieślnicze bądź twórcze) i wewnętrznych (generujących bodźce rozwojowe), wykluwa się wygłodniałą larwa chłonąca otaczającą czasoprzestrzeń z wszelkimi jej atrybutami, larwa która oprócz nienasyconego apetytu ma też pewną, choć ograniczoną zdolność lokomocji pozwalającą podążać za pasją czyli… za przeznaczeniem. To właśnie w przebiegu larwalnego rozwoju kształtują się gusta i preferencje, powstaje też zaczyn pewnych umiejętności, a co szczególnie istotne larwy posiadają też narządy przędne. Jak więc łatwo się domyślić, już w okresie larwalnym można snuć własną opowieść przetwarzając sensoryczne bodźce na muzyczną materię. Lecz to zaledwie zaczyn, a może raczej – podglebie. Momentem krytycznym jest przepoczwarzenie. Wtedy to definitywnie inkunabuł się kończy i niekiedy kończy się też młodzieńcza opowieść, a niekiedy też bezpowrotnie znika gdzieś perspektywa „będę”. Z niepozornych komórek wykształcają się skrzydła. To właśnie wtedy nastaje to właśnie Imago. Tak nam się przynajmniej wydaje, choć nikt z nas nie jest tego pewien.
No dobrze, a co to wszystko ma wspólnego z muzycznym zespołem? Cóż, jako muzycy grający razem w jednej kapeli jesteśmy zupełnie różni. Mamy inne życiorysy, inne poglądy polityczne, oglądamy inne filmy, jadamy inne potrawy, nawet gramy na innych instrumentach, ale grając razem od pierwszej próby wiemy, że nasze niespowinowacone geny mają wspólną ekspresję. Historia naszego zespołu jest póki co zbyt krótka, by opisywać ją w datach. Ale jest wystarczająco intensywna próbować dać jej wyraz. I to jest nasza perspektywa – rockowa perspektywa, przyprawiona funky – grunge .
W listopadzie 2021r. ujrzała światło dzienne EP-ka zespołu nagrana i wyprodukowana przez muzycznego wizjonera Łukasza „ Migdała” Migdalskiego.
IMAGO gra od listopada 2020 roku, muzycy współtworzą takie składy jak: GOMOR, PENNERA, HOOK, NA ALBATROSIE, MAIRESS, LEV TT., SZUMNI.
IMAGO :
Jarek „Jaro” Szczeciński – perkusja, wokal
Tadeusz Sowiński – bas, gitara
Łukasz Nowakowski – gitara, wokal
Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu.
Dostępne na platformie GoOut https://goout.net/pl/bilety/imago/pkim/ oraz przed koncertem.
Zapraszamy serdecznie

Szczegóły

Data:
5 marca 2022
Godzina:
20:00 - 21:30
Koszt:
20PLN
Kategoria Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/992799538030174

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza Sala Amarantowa
Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie 60-822 Poland
+ Google Map
Telefon:
504 490 021
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia