Koncert: BeFour – kwartet wokalny | Dom Tramwajarza

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert: BeFour – kwartet wokalny | Dom Tramwajarza

4 marca 2022 @ 20:00 - 21:30

30PLN
4.03.2022 (piątek), godz. 20
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
Zapraszamy na koncert jubileuszu 10-lecia BeFour!
Zespół powstał w 2011 roku i od początku koncertuje w jedynym dopuszczalnym składzie: Kamila Tracewska-Mikołajczak, Karolina Piesik, Anna Komendzińska, Brygida Sawicka-Stępińska. Wykonuje przede wszystkim muzykę wokalną a cappella, a za największe wyzwanie stawia sobie pracę nad precyzją współbrzmienia żeńskich głosów. Jego solistki piszą swoje muzyczne życiorysy od lat, starając się być jak najbardziej profesjonalnymi amatorkami.
BeFour sięga po klasykę chóralistyki, po muzykę latynoamerykańską, dawną, ludową, rozrywkową… Romansuje z muzyką współczesną i elektroniczną, faworyzuje jazz, ma sentyment do staroci. Nieustannie szuka nowych muzycznych przestrzeni, stale poszerzając repertuar.
Kwartet chętnie podejmuje się udziału w rozmaitych muzycznych projektach wokalnych oraz wokalno-instrumentalnych w Polsce bądź poza jej granicami. Wykonuje zarówno muzykę św. Hildegardy, The Beatles, jak i Andrzeja Panufnika. Bierze udział w prawykonaniach utworów młodych polskich kompozytorów (Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Pauliny Zujewskiej czy Wojciecha Krzyżanowskiego), ale stawia też na własne aranżacje i kompozycje.
Przełomowy był dla zespołu rok 2014 – przynoszący Złoty Dyplom i II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat 45”, a także możliwość zaprezentowania się na międzynarodowych festiwalach: Festiwalu Chóralnym José María Bravo Márquez w Medellín (Kolumbia) oraz II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA w Toruniu. W kolejnych latach BeFour zdobywał pierwsze miejsca na międzynarodowych konkursach i festiwalach: w Będzinie, Toruniu oraz w Gardzie (Włochy).
Koncert w Domu Tramwajarza promuje wydaną przed pandemią płytę zespołu No kidding / Coś podobnego (wydawnictwo DUX, 2019). Podczas spotkania będzie możliwość zakupu płyty.
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) 30 zł (w dniu koncertu)
Dostępne na platformie GoOut https://goout.net/pl/bilety/befour/yqhm/ oraz przed koncerem.
Zapraszamy serdecznie!

Szczegóły

Data:
4 marca 2022
Godzina:
20:00 - 21:30
Koszt:
30PLN
Kategorie Wydarzenie:
,
https://www.facebook.com/events/1070793793702214

Organizator

Fundacja Pana Gara
Adres e-mail:
dt@fundacjapanagara.pl

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza sala Amarantowa
Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia