Dni Poznańskich Kinomanów – in memoriam Państwo Kalinowscy

Dni Poznańskich Kinomanów
17-20 listopada 2021
Poznań
Uczcijmy pamięć o Państwu Kalinowskich, idąc do kina!
„Filmy same się nie obejrzą” – jak mawiała Pani Maria Kalinowska.
W listopadzie mija rok od śmierci Pani Marii i 4 lata od odejścia Pana Bogdana.
Przez 4 dni odbędą się seanse w salach poznańskich kin oraz wydarzenia towarzyszące: pokaz dokumentu „Inna bajka” i spotkanie wspominkowe z przyjaciółmi najsłynniejszych Poznańskich Kinomanów, warsztaty z pisania Alfabetem Pana Bogdana Kalinowskiego czy Filmowe Szybkie Randki.
W dniach 17-20 listopada będziemy chodzić do kina i oglądać różne filmy: animacje, krótkie metraże, dokumenty, fabularne filmy pełnometrażowe. Bo Państwo Kalinowscy oglądali wszystko i kochali kino w każdym jego przejawie!
Do zobaczenia w kinie!
PROGRAM poniżej.
Partnerzy wydarzenia:
Kino Apollo Teatr Wojart
Kino Bułgarska 19
Kino Malta Charlie Monroe
Kino Muza
Kino Rialto
Multikino
Festiwal Filmów Animowanych Animator
Estrada Poznańska
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale kino!
Short Waves Festival
Fundacja Ad Arte
Ferment Kolektiv
Dom Tramwajarza
Jeżyckie Centrum Kultury
Mucha Film
SARP social club
Opieka graficzna:
Minimum Studio
Pomysł i koordynacja:
@cinemap_gosiakuzdra
PROGRAM:
[ANIMACJA]
środa 17 listopada godz.18.00
Festiwal Animator prezentuje: ANIMUZA: Vivat, Państwo Kalinowscy! Pokaz filmu „Ruben Brandt, kolekcjoner” reż. Milorad Krstić, Węgry 2018, 94 min.
Kino Muza
bilety 10 zł | PL/ENG
[DOKUMENT]
środa 17 listopada o godz. 19.00
Pokaz filmu„Godspeed, Los Polacos!”, reż. Adam Nawrot, USA 2020, 88 min. – przed seansem Rafał Górecki (dyrektor Festiwalu „Prowincjonalia”) podzieli się wspomnieniem o Państwu Kalinowskich, po seansie spotkanie w Galerii Sztuki „Taśma”
Kino Bułgarska 19
bilety 15 zł | PL/ENG
[SPOTKANIE]
środa 17 listopada, godz. 19.00
Cinemap zaprasza: Filmowe Szybkie Randki, czyli szukamy pary, która będzie rozmawiać o filmach, a potem chodzić razem do kina.
Dla osób 30-40 lat, opcja hetero, 90 min.
SARP social club
rezerwacja mailowa filmoweszybkierandki@gmail.com i opłata 30 zł (napój w cenie) | PL
[KRÓTKIE METRAŻE]
czwartek 18 listopada godz.20.00
Short Waves Festival prezentuje: Stary Człowiek i Może – zestaw filmów krótkometrażowych, program układany z myślą o pasji, której symbolem są Państwo Kalinowscy; Szwecja/USA/Dania/Belgia, 72 min.
Jeżyckie Centrum Kultury
wstęp wolny | napisy PL
[KINO POLSKIE]
piątek 19 listopada godz.18.15
Premiera: „Bo we mnie jest seks”, reż. Katarzyna Klimkiewicz, Polska 2021, 105 min.; MOVIEgoers Club Poznań – dyskusja po seansie po angielsku
Kino Apollo Teatr WojArt
bilety 20 zł N/ 17 zł U | PL/ENG
[WARSZTATY]
sobota 20 listopada godz.12.00
Warsztaty z pisania Alfabetem Pana Bogdana Kalinowskiego – prowadzi Anna Adamowicz, 120 min.
rezerwacja mailowa i opłata 30 zł | PL
[DOKUMENT+SPOTKANIE]
sobota 20 listopada godz.15.00
Ferment Kolektiv zaprasza: dokument o Państwu Kalinowskich „Inna bajka”, reż. Marzena Więcek, Polska 2005, 21min. oraz spotkanie wspominkowe z przyjaciółmi Poznańskich Kinomanów: Anną Adamowicz, Mateuszem Młochowskim i Marcinem Hofmanem
Dom Tramwajarza
wstęp wolny | film PL/ENG, spotkanie PL
[KINO KULTOWE]
20 listopada godz. 21:15
Inaczej niż w raju, reż. Jim Jarmusch, USA 1984, 89 min.- pokaz w ramach przeglądu filmów Jarmuscha
Kino Rialto
bilety 20 zł N/ 16 zł U | PL/ENG
[LUBILI TEN FILM]
20.11.2021 g.21.45
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, reż. Paolo Genovese, Włochy 2016, 97 min.
Kino Malta Charlie Monroe
bilety 20 zł N/ 18 zł U | PL/IT
Wkrótce poznamy szczegóły dotyczące seansu, który odbędzie się w czasie Dni w Multikinie 51.
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! przygotował seans dedykowany w czasie festiwalu:
Środa, 1 grudnia, godz.9.30
„Max i Dzika Siódemka”, reż. Winfried Oelsner, Niemcy 2020, wiek widzów 9+, wersja językowa – lektor polski (seans dla grup zorganizowanych)
*przy okazji wszystkich wydarzeń możecie znaleźć ksera zestawień filmów spod ręki Bogdana Kalinowskiego – weźcie sobie na pamiątkę, pan Bogdan uwielbiał je rozdawać

20 listopada 2021