KONCERT Białe Bzy – poezja ludowa | Dom Tramwajarza

KONCERT Białe Bzy – poezja ludowa | Dom Tramwajarza

19 listopada 2021 @ 20:00

Zapraszamy na koncert projektu Białe Bzy. Poezja ludowa.
19.11 (piątek), godz.20
Projekt zrodził się z fascynacji ludową poezją i poszukiwania zawartej w niej muzyki. Teksty poetek i poetów polskiej wsi zyskały oprawę muzyczną z pogranicza muzyki tradycyjnej i etno-jazzu.
Witold Roy Zalewski – śpiewak, muzykant i badacz tradycyjnej muzyki tradycyjnej skomponował melodie do wybranych przez siebie wierszy wiejskich poetek i poetów. W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstało ponad 20 piosenek, a wybór tekstów został dokonany z blisko tysiąca utworów od XIX w. do współczesności. Autorami słów są m.in: Jan Pocek, Elżbieta Daniszewska, Zofia Sulikowska, Józef Małek, Stanisław Harla. W ich tekstach znajdzie się zarówno ciszę poranka, jak i zgiełk cywilizacji, radość, smutek, tęsknotę i uniesienie.
Zespół tworzą muzycy związani z poznańskim środowiskiem muzycznym. W aranżacjach odnosi się zarówno do polskiej muzyki tradycyjnej, jak i do wielu nurtów muzyki świata i jazzu. Zawsze punktem wyjścia dla muzyki jest zachwyt nad światem opisanym w poezji.
Skład:
Witold Roy Zalewski – akordeon, śpiew
Dariusz Brodowski – gitary
Michał Giżycki – klarnet basowy
Mieszko Łowżył – zestaw perkusyjny
Michał Szulżyk – kontrabas
Bilety:
25 zł przedsprzedaż (bilety dostępne na platformie GoOut: https://goout.net/pl/bilety/biale-bzy/nwik/
35 zł w dniu koncertu
Zapraszamy serdecznie