KONCERT: Daj Ognia (Kraków) | Dom Tramwajarza

20 listopada 2021 @ 20:00 - 21:30

Zapraszamy serdecznie na koncert folkowego zespołu z Krakowa – Daj Ognia
20.11.2021, godz. 20
Muzyka Daj Ognia, podobnie jak legendarne karczmy na zamarzniętym Bałtyku, leży gdzieś pomiędzy Polską a Skandynawią. Członków zespołu łączy fascynacja pierwotną transowością i korzennymi brzmieniami. Tkając muzyczną opowieść wykorzystują dźwięki archaicznych lir smyczkowych, białego śpiewu, dud, bębnów i kości, splatających się w niezwykłe brzmienie – pełne melancholii, jednak porywające do tańca.
Zespół stworzony przez krakowskich muzyków folkowych zadebiutował na konkursie Scena Otwarta podczas festiwalu Mikołajki Folkowe 2018, na którym otrzymał wyróżnienie; działa we współpracy z Muzeum Krakowa, regularnie grywa również na festiwalach historycznych w Polsce – np. podczas
Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin. Jesienią 2019 roku do dotychczas instrumentalnego zespołu dołączyła wokalistka – Anna Sitko – specjalizująca się w pieśniach tradycyjnych. W tym składzie grupa zaczęła koncertować i pracować nad płytą, której premiera (nieco opóźniona przez pandemię)
miała miejsce 13.12.2020 r.
Skład:
Anna Sitko – śpiew
Michał Górka – tagelharpa, mandola;
Wit Rzepecki – strakharpa, dudy;
Agnieszka Oramus – bęben obręczowy, darabuka, baraban;
Michał Biel – bęben obręczowy, baraban, kości.
Bilety 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Dostępne w biurze Domu Tramwajarza, przed koncertem oraz na platformie GoOut – https://goout.net/pl/bilety/daj-ognia/oddl/
Zapraszamy serdecznie

20 listopada 2021