Pune-Poznań: Wieczory teatralne w Domu Tramwajarza

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pune-Poznań: Wieczory teatralne w Domu Tramwajarza

22 czerwca 2022 @ 19:00 - 22:30

35PLN
Cześć wszystkim,
Nadchodzi ciekawe wydarzenie teatralne w czerwcu do Poznania. IAPAR (International Association for Performing Arts and Research) to grupa artystyczna z Pune, która od kilku lat wykonuje różnego rodzaju spektakle. To ciekawa okazja do obejrzenia współczesnych przedstawień z Indii. Odbędą się cztery występy, dwa w języku angielskim i dwa w Marathi. W przypadku występów Marathi zostanie zapewnione streszczenie, a po występach będzie można spotkać się i porozmawiać z artystami.
( Bilet : 35 PLN/20 PLN Ulgowy)
Dzień 2: 22/06
Performance 1:
“FALL AGAIN, FLY BETTER” ( 60/65 min)
Scenariusz i wykonanie: Aditi Venkateshwaran
Projekt i reżyseria: Vidyanidhee Vanarase (Prasad)
Język angielski.
Fall again, fly better to solowy spektakl napisany i wykonany przez Aditi Venkateshwaran, wyreżyserowany przez Vidyanidhee Vanarase. Spektakl jest eksploracyjną narracją opowiadającą historię tancerza dorastającego wokół kogoś, kto stracił kontrolę nad swoim ciałem. Toczy nić na ścieżce bezbronności, badając związek wnuczki z jej silną wolą babci o wielkim sercu i jej późniejszej chorobie przez prawie 22 lata. Spektakl bada naturę tego lęku, uznaje jego doświadczenie i posuwa się dalej w triumf nad nim wraz z bardziej pozytywnymi aspektami ludzkiej egzystencji poza ciałem fizycznym. Znowu spadaj, lataj lepiej to kawałek, który bada ludzką wrażliwość i wewnętrzną siłę.
——————————————————————————————————–
Performance 2:
DARWIN:
Autor: Mrinalinee Vanarase
Reżyseria i wykonanie: Vidyanidhee Vanarase (Prasad)
Język marathi.
Historia sprzed prawie 200 lat. Historia o podróży młodego chłopca, którego pociąga nauka przez jego intensywne zainteresowanie różnorodnymi zwierzętami i roślinami, które wypełniały jego otoczenie. Kto mógł sobie wyobrazić, jak znaczące będą jego odkrycia i jak niemożliwe było nie być odmienioną osobą po demistyfikacji tej tajemnicy? Charles Darwin, człowiek, który spędził czterdzieści lat pracując nad roślinami, zwierzętami i mieszkańcami swojej ojczyzny, napisał ponad sześć milionów słów na tak różne tematy, jak psy, rośliny owadożerne, orchidee, dżdżownice, małpy człekokształtne i ludzkie emocje. Razem położyli podwaliny pod nowoczesną biologię.
DARWIN to dogłębny spektakl opowiadający o jego życiowej podróży, opowieść o nauce i ewolucji — w wyjątkowy sposób przekształcający ludzkie życie.

Szczegóły

Data:
22 czerwca 2022
Godzina:
19:00 - 22:30
Koszt:
35PLN
Kategorie Wydarzenie:
,
https://www.facebook.com/events/4571448866288936

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza sala Amarantowa
Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia