Poprzez dym / A travez del humo Koncert i warsztaty flamenco | Dom

Poprzez dym / A travez del humo Koncert i warsztaty flamenco | Dom

18 lutego 2022 @ 20:00 - 19 lutego 2022 @ 13:00

Zapraszamy serdecznie na dwa wydarzenia wokół muzyki FLAMENCO
18.02.2022 godz. 20
Koncert: Poprzez dym / A travez del humo
Bogumiła Delimata & Cristo Osorio
Poprzez dym to pełen werwy spektakl przygotowany przez La Bogushę i Cristo Osorio – duet doświadczonych i wszechstronnych artystów. „Poprzez dym” to muzyczna podroż, w której mieszają się kultury, tradycje, języki, rytmy i style muzyczne – gdzie śpiew i taniec wybrzmiewa w pieśniach polskich i hiszpańskich Cyganów, flamenco, rumbie, latino bolero.
La Bogusha – Bogumiła Delimata – malarka i tancerka flamenco. Urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od 2006 r. mieszka i pracuje w Granadzie w Hiszpanii. Jesienią 2010 r. zorganizowała pierwszą samodzielną trasę koncertową w Polsce ze swoim zespołem La Bogusha y su grupo. Bogumiła Delimata jest również malarką, członkinią grupy artystycznej Romani Art, realizuje także projekty integracji społeczności romskiej z polską poprzez taniec. Ma też na swoim koncie role w sztukach teatralnych: „Katarzy” w reżyserii Adama Kwaśnego, „Gilori”, „Konstrukcje kojarzące się z wolnością i swobodą”, „Tamta” oraz „Alurican” w reżyserii Pawła Buszewicza.
Cristobal Osorio – urodzony w Barcelonie w rodzinie wywodzącej z andaluzyjskiego Jerez de Frontera. Jest wybitnym śpiewakiem flamenco cieszącym się szacunkiem środowiska artystów tego nurtu. Występował na wielu scenach Hiszpanii i Europy: w teatrach, na inauguracjach działalności klubów muzycznych, festiwalach flamenco, m.in. w Cannes (Francja), Yagori Gypsy Music Festival w Norwegii, festiwalu teatralnym Fringe w Edynburgu (Szkocja), festiwalach w Los Angeles, Nowym Yorku i wielu krajach Europy. Bazą, muzycznymi korzeniami .Cristo Osorio jest andaluzyjskie flamenco – jednak wyobraźnia i umiejętności pozwalają mu na współpracę z muzykami z nurtów jazz,Turkish & World Music czy Cuban & Latin swing. Aktualnie angażuje się także w działania teatru współczesnego, występując w Hiszpanii i w Polsce.
Bilety 40 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu
Do nabycia w biurze Domu Tramwajarza, przed koncertem lub na platformie GoOut https://goout.net/…/bogumila-delimata-and-cristo…/qjem/
19.02.2022, godz. 11-13
Warsztaty tańca flamenco