Garnitury z KUJAWIAKA warsztaty w Poznaniu

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Garnitury z KUJAWIAKA warsztaty w Poznaniu

18 lutego 2022 @ 18:00 - 22:00

180PLN
Garnitury z Kujawiaka – warsztaty
Kujawiaki to tańce piękne, romantyczne i dumne ale zarazem także bardzo trudne. Charakterystyczne dla nich tempo rubato sprawia, że tańcząc tancerze poruszają się w specyficzny „oddychający” sposób.
Choć znane w całej Polsce historycznie związane są z takimi regionami jak Kujawy, Łęczyckie oraz północne Mazowsze. Jednak w różnych regionach tańczone są nieco inaczej. W jednych krok jest bardziej chodzony w innych bardziej posuwisty i falujący, a w jeszcze innych, w których zatracono tempo rubato do melodii kujawiaków po prostu się „walcowało”.
Na dawnej wiejskiej zabawie cykl tańców granych po kolei, bez przystanku nazywany był często „garniturem”. Na Kujawach garnitur taki nazywany był „kujawiakiem”. Składał się z trzech, następujących bezpośrednio po sobie tańców w rytmie mazurkowym, granych w coraz szybszym tempie: chodzonego – kujawiaka właściwego – oberka. Tańce te przenikały się niemal niepostrzeżenie jeden w drugi.
Co ciekawe muzyce i tańcom z Kujaw bliskie są rytmy, które odnajdziemy w bardzo popularnych skandynawskich tańcach parowych m.in. w szwedzkiej polska oraz slängpolska, które mają polski rodowód.
Podczas warsztatów poznamy cały KUJAWSKI GARNITUR (kujawskiego chodzonego, kujawiaka i oberka). Zobaczycie też jaka jest różnica i jak poruszać się do oberków znanych na Radomszczyźnie w zakolu Pilicy oraz w pasie powyżej tej rzeki.
Na warsztaty trzeba wziąć coś do picia, ubranie na zmianę oraz wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy.
KTO PROWADZI?
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy
DLA KOGO?
Nasze spotkanie przeznaczone jest dla osób średnio-zaawansowanych i zaawansowanych.
KIEDY?
18.02 w godz. 18.00 – 22.00
19.02 w godz. 11.00 – 15.00
ZA ILE?
Koszt 180 zł od osoby (sparowani 140 zł od osoby).
GDZIE?
Dom Tramwajarza Poznań
ul. Słowackiego 19, 60-822 Poznań
ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
Ilość miejsc ograniczona! Jako, że przestrzeń ma ograniczoną powierzchnię w celu zapewnienia jak największego komfortu max. wielkość grupy to 10 par!
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres taniectradycyjny.pl@gmail.com oraz WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr: 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434 z dopiskiem: ” DOM TRAMWAJARZA Garnitury z kujawiaka + imię i nazwisko”
FOTO – Paweł Wójcik
REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
2. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
4. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
5. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
6. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926

Szczegóły

Data:
18 lutego 2022
Godzina:
18:00 - 22:00
Koszt:
180PLN
Kategoria Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/462320335441955

Organizator

Fundacja Pana Gara
Adres e-mail:
dt@fundacjapanagara.pl

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza Sala Warsztatowa
Słowackiego 19/21
Poznań,
+ Google Map