KONCERT: Mikołaj Trzaska & Ślina | Dom Tramwajarza

KONCERT: Mikołaj Trzaska & Ślina | Dom Tramwajarza

12 listopada 2021 @ 20:00 - 21:30

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert Mikołaja Trzaski i zespołu Ślina.
12.11.2021, godz. 20
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Pan Gar
„Ślina to są wspaniali ludzie. Kiedy usłyszałem ich muzykę po raz pierwszy, byłem oczarowany instynktowną dojrzałością, zaszokowany niewinną wrażliwością, to jakoś siedziało w ich dźwięku, w jego kolorze, temperaturze. Pomyślałem sobie, że udało się im nagrać znakomity album. Ale kiedy jakiś czas potem usłyszałem ich ponownie, zrozumiałem, że “oni już tak po porostu mają”. Mało jest takich kapel, które z taką konsekwencją budują intensywną magiczną tkankę tak minimalnymi środkami. Ich muzyka jest jak wyciąg krzesełkowy, albo szybowiec, z dolnej warstwy otchłani zabiera cię w strumień powolnego jednostajnego wznoszenia.”
– Mikołaj Trzaska
Ślina to kwartet grający muzykę improwizowaną, który powstał w 2018 roku we Wrocławiu. W skład zespołu wchodzi Matylda Gerber (saksofony), Filip Zakrzewski (gitara), Mikołaj Nowicki (kontrabas, elektronika) i Stanisław Olek (perkusja).
W 2019 roku zadebiutowali albumem 36’28”, wydanym przez Kilogram Records. Płyta została uznana za debiut roku przez Tomasza Łuczaka na łamach Polish Jazz.
W 2021 roku powracają albumem 42’00” z gościnnym udziałem Michała
Skrzypczyńskiego na syntezatorach. Nagrania zostały zrealizowane w Ośrodku Działań Artystycznych – Firlej we Wrocławiu.
Mikołaj Trzaska
saksofonista i klarnecista basowy. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu – legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się czołową postacią europejskiej sceny improwizowanej. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej. Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar – wykonujacego muzykę żydowską, Resonance – tentetu Kena Vandermarka, North Quartet Petera Brötzmanna oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem. Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Thomasem Claytonem, Markiem Tokarem, Magnusem Broo, Peterem Ole Jorgensenem, Per-Ake Holmlander, Davem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.
Bilety:
40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu). Dostępne w biurze Domu Tramwajarza oraz na platformie GoOut https://goout.net/pl/bilety/mikolaj-trzaska-and-slina/eihl/

12 listopada 2021

Dom Tramwajarza sala Piccolo – Pan Gar