IMPRO NA START: warsztaty impro dla początkujących 18+

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IMPRO NA START: warsztaty impro dla początkujących 18+

13 listopada 2021 @ 10:00 - 13:00

80PLN
Jeśli masz otwartość na nowe, potrzebę polepszenia kontaktu z samym sobą i komunikacji z innymi, chęć na puszczenie kontroli i włączenie spontaniczności, to zajęcia dla Ciebie!
Czeka nas zespołowa dobra zabawa w przyjaznej atmosferze, gdzie priorytetem są takie wartości jak: szacunek, akceptacja, empatia, otwartość, zaufanie, granie do jednej bramki.
Zapraszam każdą pełnoletnią osobę, która ma ochotę sprawdzić się w formule impro. Warsztaty będą rozwojowym działaniem, okraszonym nienachalną porcją teorii.
Impro – co to właściwie jest?
Improwizacja towarzyszy nam na co dzień. Życie, zarówno zawodowe jak i osobiste, stawia każdego z nas w sytuacjach wymagających postępowania i decyzji podjętych bez wcześniejszego przygotowania. W przypadku improwizacji teatralnej gracze wcielają się w postaci i spontanicznie tworzą dialogi oraz sceny z wykorzystaniem sugestii publiczności na temat miejsca akcji, zawodu, charakteru czy przywar bohaterów. Podczas warsztatów rolę publiczności pełni trener i pozostali gracze.
Impro – dlaczego warto praktykować?
Zajęcia z improwizacji to nie warsztaty teatralne, a przyjemna i radosna forma spędzania czasu w akcie twórczym. Wykorzystywane są ćwiczenia i gry improwizacyjne (zespołowo i dwójkowe), których nieodmiennym elementem jest kreacja, wzruszenie, radość.
Improwizacja pomaga dorosłym poczuć znów świeżość spontanicznych reakcji, podbudowuje poczucie własnej wartości, umacnia odwagę, uczy aktywnego słuchania, wyostrza zmysł obserwacji.
Daje możliwość trenowania: podzielności uwagi, koncentracji, efektywnej współpracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz zwiększania decyzyjności.
Impro – kto może uczestniczyć?
Każdy może i potrafi improwizować. Nikt nie będzie oceniał predyspozycji scenicznych uczestnika. Ważne, by przestrzegać zasad zabaw i gier oraz reguł impro. Nie trzeba mieć talentu i doświadczenia artystycznego, wystarczy pozwolić sobie doświadczać i reagować na to, co się dzieje.
Wyjdziesz z poczuciem, że jesteś wystarczający, że poradzisz sobie w każdej niespodziewanej sytuacji, które zaczniesz postrzegać jako pozytywny prezent od losu. I że inni też są w porządku, a współpraca poprawia relacje i polepsza dobrostan każdego z nas.
Kilka rekomendacji:
Podczas warsztatów najbardziej zaskoczyło mnie to, ile energii mam w sobie i jak wiele potrafię z siebie dać, zupełnie spontanicznie. Nie byłoby to możliwe bez wspierającej, swobodnej i opartej na zaufaniu atmosferze, którą stworzyła Agnieszka podczas warsztatów impro. Wydobyła z nas wszystkich wulkan pozytywnej energii, kreatywność, akceptację siebie i innych, humor, ciekawość, swobodne bycie razem. Polecam wszystkim warsztaty z Agnieszką!
Natalia Rapp
Na warsztatach impro z Agnieszką najbardziej podobała mi się forma prowadzenia przez nią zajęć – nie była trenerem “z boku” tylko częścią zespołu. Angażowała się, współuczestniczyła, podążała za rytmem grupy i umiejętnie dodawała nowe techniki. Szybko wytworzyły się w zespole poczucie wzajemnej akceptacji oraz swoboda działania. Przez to łatwiej nam było współpracować, tworzyć, improwizować i uczyć się.
Damian Woźnicki
Prowadząca: Agnieszka Rogaczewska-Foryś
Tekściarka, opowiadaczka historii, pieśniarka i trenerka improwizacji. Prowadzi ćwiczenia z impro dla dzieci szkolnych i przedszkolaków, a dla dorosłych wprowadzające warsztaty improwizacji oraz stałe grupy praktykujące, szkolenia „Impro w biznesie” i „Edu_impro” dla nauczycieli.
Improwizatorka sceniczna (najpierw w grupie Zróbmy to! w ramach comiesięcznych Klusek, od 5 lat ze składem „Leniwe impro” w Blue Note). Odbyła liczne szkolenia i warsztaty impro o czołowych polskich i zagranicznych trenerów.
Prywatnie pasjonatka śpiewu (zwłaszcza białego), opowiadania i podróżowania. Pisze też baśnie prozą i wierszowane bajki dla dzieci.
Zwolenniczka Porozumienia Bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości i spotkania z ludźmi w autentycznym kontakcie. Mama siedmioletniego Mateusza, źródła nieustającej inspiracji, spełnienia, rozwoju i radości.
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
Data i godziny: sobota 13.11.2021, godz. 10.00-13.00
Miejsce: Pan Gar, Słowackiego 19/21, Sala Piccolo na parterze.
Maksymalna liczba uczestników: 12 osób.
Koszt: 80 zł/osobę. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat (szczegóły w mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia).
Zapisy: mailem na adres office@pomyslowo.com.pl Tytuł maila: „impro 13.11”, w treści proszę podać imię i nazwisko, numer telefonu.
Warsztaty odbędą się, jeśli zbierze się skład minimalny: 6 osób. W przypadku zbyt małej liczby chętnych lub niemożności odbycia się warsztatów z uwagi na niedyspozycję prowadzącej, opłaty zostaną zwrócone.
W razie pytań zachęcam do kontaktu w Messengerze, w WhatsApp lub telefonicznego (603742142).
Agnieszka

Szczegóły

Data:
13 listopada 2021
Godzina:
10:00 - 13:00
Koszt:
80PLN
https://www.facebook.com/events/894227164545165

Organizator

Fundacja Pana Gara
Adres e-mail:
dt@fundacjapanagara.pl

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza sala Piccolo – Pan Gar
ul. Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia