Warsztaty tańca w Poznaniu – MAZUREK FREESTYLE

Warsztaty tańca w Poznaniu – MAZUREK FREESTYLE

5 grudnia 2021 @ 12:00 - 16:00

Dziś odbiorcami wiejskiej muzyki i tańców nie są już, jak kiedyś, chłopi, lecz głównie miejska inteligencja, która nigdy nie miała do czynienia z wiejskim stylem życia i wiejskimi normami obyczajowymi. Współczesny świat, współczesny sposób życia warunkuje, jak się poruszamy, jak się zachowujemy. Oczywiście przekłada się to również na język tańca. To z niego bierze się styl nazwany przez nas Mazurek Freestyle.
Mazurek Freestyle to nowa formuła tańczenia polskich tańców tradycyjnych, zwłaszcza w metrum nieparzystym. By ją opanować nauczymy się umiejętności płynnego tańczenia „po wiejsku na trzy” w parze. Podczas warsztatów rozwiniemy nasze umiejętności w zakresie płynnego tańczenia w parze wraz ze stosowaniem ozdobników i manier wykonawczych wziętych od poszczególnych wiejskich tancerzy-mistrzów.
Na tej bazie zaczniemy improwizować i rozwijać poznane formy wzbogacając je o ozdobniki taneczne zaczerpnięte z innych niż polska tradycji tanecznych, głównie naszych europejskich sąsiadów, wzbogacając tym samym nasze mazurki i oberki o nowe formy choreotechniczne.
Tak jak zmienia się język, którym posługujemy się na co dzień, tak zmieniać się i rozwijać się będzie nasz taniec, który choć w duchu i stylu dawnych mazurków i oberków będzie „gadać” we współczesny sposób.

KIEDY?
4.12 godz.12-16
5.12 godz. 12-16

ZA ILE?
Uczestnictwo 160 zł od osoby (sparowani 130 zł od osoby)

GDZIE?
Dom Tramwajarza Poznań
ul. Słowackiego 19, 60-822 Poznań

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres taniectradycyjny.pl@gmail.com oraz WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr: 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434 z dopiskiem: ” Dom Tramwajarza + imię i nazwisko”

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie) komfortowy strój i wodę do picia.

KTO PROWADZI?
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
2. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
4. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
5. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
6. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926

5 grudnia 2021