TańczMY Kolekttacz: Do Ciała Sala Amarantowa

TańczMY Kolekttacz: Do Ciała Sala Amarantowa

29 kwietnia 2022 @ 17:00 - 19:00

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie dla rodzin z dziećmi w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca.
Do Ciała – Kolekttacz
29.04.2022 (piątek), godz. 17
Pokaz performatywny + warsztat i jam session „Do ciała” dla dzieci i rodzin.
Opis: spotkanie w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie: myśli, energii, obserwacji, skojarzeń. Spotkanie traktujemy jako pretekst do budowania relacji pomiędzy uczestnikami wydarzenia. W naszym działaniu staramy się przełamywać tradycyjny schemat artysta – odbiorca, przenosząc tym samym akcent z biernego odbioru na wspólne doświadczanie i przeżywanie. Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości i współtworzenia.
W trakcie wydarzenia „Do ciała” postaramy się zwrócić uwagę na fakt, że każde ciało jest wyjątkowe, niepowtarzalne, wystarczające. Poszukamy szczególnej energii, która daje swobodę, skupienie a zwłaszcza radość. W pokazie podejmiemy ważny dla nas temat postrzegania odmienności, dostrzegania różnic i reagowania na nie, akceptowania ich. Pomogą nam w tym intuicyjne obiekty sensoryczne INTIBAG autorstwa choreografki Izy Chlewińskiej i scenografa Tomka Bergmanna.
Podczas warsztaty wspólnie wykonamy flash mob dla Ukrainy!
Kolekttacz
Jesteśmy kolektywem twórczym, który powstał w marcu 2020 roku z potrzeby wspólnego tworzenia. Trzy artystki: Paulina Giwer-Kowalewska, Aniela Kokosza i Agnieszka Dubilewicz połączyły swoje artystyczne światy i wieloletnie doświadczenia w pracy w obszarach tańca, teatru, edukacji. Kolektyw w swojej pracy korzysta z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Swoje działania kieruje do dzieci, rodzin, grup zagrożonych społecznym wykluczeniem, uczestników i uczestniczek ze szczególnymi potrzebami.
Stale współpracuje z choreografką i badaczką Izabelą Chlewińską.
„Nasze działania są interdyscyplinarne, złożone a zarazem otwarte. Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla wszystkich, którzy mają ciało! Naszą praktyką staramy się udowadniać, że ruch niejednokrotnie wymyka się stereotypom i normom, odbywa się daleko od sceny – w codzienności. Dotyczy zewnętrza i wnętrza każdego z nas, niezależnie od wieku.”
Wydarzeni: „Do Ciała” odbywa się w ramach akcji tańczMY Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.
Bilety:
15 zł pojedynczy, 10 zł w ramach karnetu rodzinnego. Bilety dostępne w biurze Domu Tramwajarza, w dniu wydarzenia oraz na platformie GoOut (link wkrótce).
Zapraszamy serdecznie

29 kwietnia 2022