PRABABA koncert na Noc Kupały

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PRABABA koncert na Noc Kupały

25 czerwca 2022 @ 20:00 - 21:30

Tej Poznań! Tu PRABABA. Zapraszamy cieplutko na koncert promujący naszą debiutancką płytę „Świt”. Odbędzie się on 25.06.2022r., czyli bardzo blisko Nocy Kupały. Oznacza to, że:
1)będzie bardzo krótka noc;
2)będzie ogień;
3)będziemy żyć w dostatku po wsze czasy, jeśli porządnie się wybawimy.
Skupmy się więc wielką gromadą, by razem uczcić to święto miłości!
Podczas trwania koncertu będziecie mogli posłuchać tradycyjnych pieśni w autorskich aranżacjach. Opowiemy o historiach zawartych w pieśniach, troszkę się razem pośmiejemy, poklepiemy po brzuchach i na końcu wszyscy wyjdziemy z ciepłymi uśmiechami na twarzach i ogniem w sercu.
BILETY: do nabycia przed koncertem!
szczegóły przedsprzedaży wkrótce 😉
O nas:
PRABABA – zespół muzyczny założony w 2018 roku w Zielonej Górze, w którego skład wchodzą Viktoriia Korol (wokal), Joanna Fuczko (wokal), Justyna Borys (wokal), Łukasz Dołęga (skrzypce) i Grzegorz Zawiliński (tabla, bębny obręczowe, darbuka, rav drum).
Jesteśmy zespołem tworzącym muzykę z pogranicza etno-folku, inspirowaną wpływami muzyki świata. Punktem wyjścia są dla nas teksty i melodie tradycyjne krajów słowiańskich. Opowieści snute w pieśniach przez nas interpretowanych sięgają dawnych, często archaicznych czasów. Traktujemy je jak historie, do których podchodzimy z miłością i szacunkiem, a także przeświadczeniem, że każdy może dołożyć do nich swój wątek. Ich nastrój zmienia się więc i ewoluuje wraz z nami. W procesie tworzenia staramy się eksponować to, co dla nas ważne. Trwamy przy tym, co stanowi dla nas wartość i co jest nam bliskie. Jednak dajemy sobie też dużo swobody i przestrzeni na eksperymenty, co sprawia, że często sami nie wiemy, dokąd zaprowadzi nas proces tworzenia. Podróżujemy przez nieodkryte lądy i pozwalamy sobie na powolne ich smakowanie, poznawanie i doświadczanie.
Rytm prowadzi nas często przez kraje Bliskiego Wschodu, wirując w powietrzu pachnącym kadzidłem, przechodząc przez membrany przeróżnych instrumentów perkusyjnych takich jak tabla, darbuka, czy bębny obręczowe.
Melodia skrzypiec, fletów i głosów płynie przez potoki, lasy i pola, zahaczając nierzadko o morskie głębiny, przestrzenie kosmiczne i odmęty piekieł (nasz skrzypek przepada za graniem trytonów). Podróżujemy z walizeczką pełną tradycyjnych instrumentów z całego świata. Trzymamy w niej też dwa loopery, które pozwalają nam udawać, że mamy więcej rąk do grania, niż mamy naprawdę. Przewodniczką całej tej eskapady jest Prababcia Muzyczka-miłość naszego życia. Może i jest już stara, ale na pewno nie głucha. Wierzymy, że zaprowadzi nas tam, gdzie rosną poziomki.
W kwietniu tego roku miała miejsce premiera naszej pierwszej płyty „Świt”, która jest zwieńczeniem kilku lat wspólnego radosnego tworzenia.
Pod tym linkiem możecie posłuchać naszej twórczości:
https://www.youtube.com/channel/UCkITFP6udl_Th9L3Wy_lboQ
Można nas słuchać nie tylko na YouTube, zapraszamy na Spotify, Deezer, Apple Music,
albo jak kto lubi 😊
Zapraszamy! 🡪 https://share.amuse.io/LcSDZBT2dnxW

Szczegóły

Data:
25 czerwca 2022
Godzina:
20:00 - 21:30
Kategoria Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/427131592585293

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza Sala Amarantowa
Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie 60-822 Poland
+ Google Map
Telefon:
504 490 021
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia