Performance Cztery Żywioły Sala Amarantowa | Wstęp wolny

6.05.2022, godz. 19
Artyści o sobie
Kim jesteśmy? 🌿
Jesteśmy połączeniem wielu światów. Nie mamy nazwy, ani swoich korzeni. Wyrośliśmy z przypadku i spontaniczności. Udało się nam odnaleźć i otworzyć swoje serca na wspólne tworzenie. Składamy się z ośmiu tancerzy, pięciu muzyków oraz jednej istoty, której nie zobaczycie, a usłyszycie.
Znajdziecie pośród nas osoby zajmujące się wszelkiego rodzajem ruchem, teatrem małym i dużym, słowem pisanym i śpiewanym, muzyką płynącą z żywych instrumentów i wielkich głośników…
Odszukaliśmy się w tym biegnącym świecie i udało Nam się stworzyć performance „Cztery Żywioły”, który po raz pierwszy i jedyny pokazany był podczas festiwalu „Prze-wodniczka: Człowiek w zgodzie z Naturą”.
To właśnie to wydarzenie stało się zapalnikiem do działania, a Naszą największą inspiracją stała się Gaja, czyli Matka Ziemia.
Skład zespołu:
– Filip Masłowski
– Iga Pyx
– Dominik Wirkus
– Marceli Majczak
– Martyna Stawna
– Michał Kijewski
– Nikodem Borucki
– Paulina Jarzębowska
– Nikita Liubych
– Dominika Kaźmierska
– Władysław Kiryłło
– Piotr Anczakowski
– Zosia Wasylczuk
– Paweł Myszkowski
Głos Mamy Gaji – Joanna Jewuła / Yoenna 💜
__________________________________________________
🌿🌿🌿🌊🌊🌊🌪️🌪️🌪️🔥🔥🔥
Czym są „Cztery Żywioły”?
Jest to opowieść w formie bajki opowiadana głosem Mamy Gaji – Matki wszystkiego co istnieje i wszystkiego co będzie istnieć.
Przestawimy opowieść rodzących się dzieci Żywiołów, które odkrywając swoją moc tworzą Nowy Świat.
Tym samym tworzą swoje odcienie, kształty, struktury.
Sztuka jest Nasza reakcją na aktualne wydarzenia – to tam szukamy oczyszczenia i uzdrowienia dla ciała, jak i duszy. Łączymy to z uniwersalnym językiem mowy ciała oraz magią płynącą z połączenia z muzyką. Nasze działania nacechowane są naturalnym ruchem, rytualizmem, otwartością na nasze wewnętrzne poczucie jedności, czułości, dzikości.
Wszelkie te aspekty w swej istocie tworzą Nas jako jedno ciało.
🔥🌿🌊🌪️
__________________________________________________
Z otwartymi sercami zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują pobyć wspólnie – tak oto bądźmy razem mocniej, bardziej, częściej. Będziemy ciałem Matki Ziemi – tańcem opowiemy jej i naszą historię.
💜💚❤️💙💙💚🧡🤎❤️
UWAGA!
Po pokazie odbędzie krótka przerwa, aby porozmawiać, przytulić się, przearanżować odrobinę przestrzeń, aby wspólnie wejść energią w żywiołowe jam session. 🎶✨🎶✨🎶
Zachęcamy do przyniesienia instrumentów i głosów. Będzie przestrzeń, aby grać, śpiewać i tańczyć.
💛💙💛💙💛💙💛💙
Podczas wydarzenie odbędzie się zbiórka dla Ukrainy, zachęcamy do wsparcia!
// Zapraszamy 🔥
Wstęp wolny!