Medytacja dla Ukrainy

10 marca 2022, czwartek, godz. 20.00
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21
Sala Amarantowa
Poznańskie środowiska medytacyjne zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w wydarzeniu „Medytacja dla Ukrainy”. W ten szczególny sposób chcemy wyrazić naszą solidarność z mieszkańcami tego kraju.
Będziemy „siedzieć w ciszy” w intencji wolności i pokoju w Ukrainie, by ci, którzy są odpowiedzialni za wojenną agresją doznali wewnętrznej przemiany i wycofali wojska.
Rundy medytacji (po 25 min) będą oddzielone prezentacją pięknych tekstów duchowych z różnych tradycji, a także śpiewem białym pieśni ukraińskich.
To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście, kiedy ludzie medytujący – z różnych tradycji duchowych – spotkają się na wspólnej praktyce i to w tak szlachetnym celu.
Każda wojna zaczyna się najpierw w ludzkim sercu-umyśle. W medytacji uczymy się wyciszenia i harmonii. „Medytacja dla Ukrainy” ma także przemieniające znaczenie dla nas – byśmy w codziennym życiu umieli pielęgnować pokój i przebaczenie.
Weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Usiądź razem z nami do wspólnej medytacji.
Do zobaczenia na wspólnej praktyce duchowej.
Jeśli możesz, zabierz ze sobą matę i poduchę do siedzenia. Na sali będą też krzesła.
Poznańska Grupa Medytacji Chrześcijańskiej
Buddyjska Wspólnota Zen KANNON – Poznań