LiteruFKA // SLAM // Eliminacje do Mistrzostw Polski #2

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

LiteruFKA // SLAM // Eliminacje do Mistrzostw Polski #2

7 lipca 2022 @ 19:00 - 22:00

Cześć!
Za nami pierwszy turniej eliminacyjny do Szóstych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego (finał w drugiej poł. sierpnia!).
Slamerka lub slamer, który zdobędzie najwięcej punktów po trzech kolejnych turniejach stanie się reprezentant_em/ką Poznania podczas finału VI Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego.
Daty i miejsca kolejnych eliminacji:
7.07. (CZW//PAN GAR),
21.07. (CZW//PLAC WOLNOŚCI)
Podczas turniejów publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć interpretacje autorskich tekstów wykonywanych na scenie przez ich autorów, ale także kontrolować przebieg imprezy, głosując podczas wszystkich kolejnych rund na najlepsze z nich. Mocne, aktualne i dowcipne teksty w wykonaniu świetnych performerów, to według nas przepis na doskonały wieczór!
Każdy turniej jest inny a poeci i publiczność nieprzewidywalni, ponieważ scena jest otwarta dla wszystkich. Jeśli czujecie się mocni w piórze, uwielbiacie płynąć z improwizacją i nie lękacie się paszczy publiczności, to możecie stanąć na scenie i każdego turniejowego wieczoru zdobyć chwałę zwycięzcy i pieniężną nagrodę.
zapisy: poznanskislam@gmail.com
prowadzący turnieje: Maciej Mikulewicz
PUNKTACJA ELIMINACJI
Zwycięzcą eliminacji zostanie slamer lub slamerka, która zdobędzie największą sumę punktów po zakończeniu trzech turniejów eliminacyjnych. Punkty są przydzielane następująco:
Zajęcie I miejsca = 5 pkt.
Zajęcie II miejsca = 4 pkt.
Zajęcie III miejsca = 3 pkt.
Zajęcie IV miejsca = 2 pkt.
Poza tym po 1 pkt. dla każdego pozostałego uczestnika.
Cykl turniejów oraz VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego są współfinansowane przez Miasto Poznań.
#poznańwspiera

1. Organizatorem turnieju są Klub Pod Minogą, Fundacja KulturAkcja oraz inicjatywa Poznański Slam.
2. Zarówno udział w slamie jak i wstęp są bezpłatne.
3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną 150 zł. Osoba, która zajmie drugie miejsce, otrzyma nagrodę w wysokości 50 zł. Pieniądze zostaną przekazane w gotówce po zakończeniu turnieju lub za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju.
4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres poznanskislam@gmail.com, bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu turnieju, o ile lista nie będzie już zamknięta.
5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
6. Każdy z uczestników slamu jest ograniczony czasem pojedynczego występu – do ok. 3 minut. Dogrywka to ok. 1 minuta. Dozwolone jest czytanie tekstu z kartki bądź z urządzeń elektronicznych.
7. Uczestniczki i uczestnicy muszą zaprezentować podczas występu własną twórczość.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa.
9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
10. Podczas występów nie wolno korzystać z rekwizytów, instrumentów czy podkładu muzycznego.
11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników – udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
12. Rozwiązywaniem kwestii nieuwzględnionych w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.

Szczegóły

Data:
7 lipca 2022
Godzina:
19:00 - 22:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
https://www.facebook.com/events/5141133862664128

Organizator

Fundacja Pana Gara
Adres e-mail:
dt@fundacjapanagara.pl

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza sala Piccolo – Pan Gar
ul. Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia