Leniwe Mikołajki: Koncert dla dzieci – Muzyczne podróże | Dom Tramwajarza

Leniwe Mikołajki: Koncert dla dzieci – Muzyczne podróże | Dom Tramwajarza

5 grudnia 2021 @ 12:00 - 13:00

Zapraszamy na koncert dla dzieci pt. Muzyczne Podróże.
To koncert inny niż wszystkie, można na nim się wygodnie położyć, zasnąć i odpoczywać. Leniwe Mikołajki.
Program składa się z dwóch części: koncertu i krótkiego warsztatu. Podczas koncertu dzieci poznają różne instrumenty europejskie jak np. cytra akordeon, fujara słowacka czy bęben obręczowy związane z muzyką ludową, repertuarem dziecięcym i tanecznym.
Drugim obszarem są egzotyczne miejsca na mapie świata. Muzyczna wycieczka do krajów Azji i Afryki (drumla, karimba, misy i muszle).
Spotkanie rozpocznie się od muzyki polskiej, przechodząc dalej przez tradycje bliższych i dalszych sąsiadów by w końcu dotrzeć do odległych miejsc. Instrumenty, śpiew i opowieści będą połączone wspólnym tematem. Jest nim śpiew (instrumenty akompaniujące lub śpiewające ze swojej natury), a także ważna pod względem socjologii muzyki idea przenikania się tradycji i wzajemnych wpływów.
Zagrają:
Maja Wąż – śpiew, misy, bęben obręczowy, gliniane kury i gwizdki, shruti box, muszla, kij deszczowy
Malwina Paszek – śpiew, akordeon, fujara słowacka, bęben obręczowy, drumla, autoharp, karimba
Bilety:
15 zł (pojedynczy), 10 zł w ramach karnetu rodzinnego (przy zakupie co najmniej 3 biletów). Bilety można nabyć w burze Domu Tramwajarza, przed koncertem i na GoOut (link wkrótce)

5 grudnia 2021