Zapraszamy serdecznie na przedstawienie wielkanocne dla dzieci pt. „Jajo”.
14.04.2022 (czwartek), godz. 17
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
„Jajo”
Jajko – jakie jest każdy widzi.
My zamierzamy przyjrzeć się jajku dokładniej. Z każdej perspektywy i z każdej strony, choć trudno powiedzieć ile jajko ma stron. Czy małe jajko jest ważniejsze od wielkiego? Co było pierwsze: jajko czy kura? Jak ozdabiamy jajka na Wielkanoc?
Wskoczcie z nami w historie o różnych jajkach: małych i dużych, tych zwykłych i niezwykłych. Wszak nie znajdziecie na to lepszego czasu w calutkim roku. Opowieściom towarzyszyć będą dźwięki i wiosenne melodie zagrane na nie codziennych. Nie martwcie się, o instrumentach też Wam powiemy. Czego możecie się jeszcze spodziewać na tym spotkaniu? Wielkanocnych akcentów, tych jajecznych oczywiście. Zaprosimy tez naszych młodych widzów do tańca, trudno jest nam wyobrazić sobie muzykę bez niego. Nic już więcej nie zdradzimy. Przyjdźcie i sami zobaczcie!
Nasze propozycje teatralno-muzyczne tworzymy z myślą o dzieciach oraz całych rodzinach. Teatr dziecięcy w naszym odczuciu to spotkanie i doświadczanie tego co wydarza się w danym momencie. Bo na scenie wydarzyć może się wszystko. Oczywiście każdy spektakl ma swoją fabułę, odpowiednią ilość aktorów, którzy wcielają się w poszczególne postacie, rekwizyty, muzykę, scenografię. Ale poza tym teatr dziecięcy, jak każdy inny ma swoją publiczność. Naszą są dzieci, które są najbardziej szczerym i obiektywnym widzem. Jak pisał Antoine de Saint-Exupery : „Żaden dorosły nigdy nie zrozumie, jak ogromne ma to znaczenie”. Jak ogromne znaczenie dla aktora ma publiczność i jej reakcja. Kiedy ma się do czynienia z widzem, który doświadcza całym sobą, bez powściągliwości i dorosłej myśli „może nie wypada wstać i wyjść, bo mnie to nudzi”, „Nie śmiej się tak głośno, bo wszyscy patrzą”, „nie odpowiadaj, to pytanie retoryczne – podpowiada tzw. rozum, kiedy miałoby się ochotę wykrzyczeć swoje na ten temat”. W spotkaniu z dziećmi nie ma no to miejsca. Każdy aktor doskonale wie, że może być zapytany o wszystko, reakcje dzieci są spontaniczne i cudownie szczere, dlatego tak ciekawa to praca. Tutaj musimy być przygotowani na wszystko. Może trudno w to uwierzyć, ale w teatrze dla dzieci nigdy nie ma takiego samego spektaklu. Każdy jest inny, ponieważ każda publiczność daje inną energię, która napędza cały zespół.
Scenariusz/ scenografia:
Agnieszka Mińczykowska
Muzyka:
Michał Mazur (buzuki irlandzkie, kalimba, cajon)
Realizacja:
Kulturka Poznań
czas trwania: 40 minut
wiek odbiorców: 3+
Bilety:
15 zł pojedynczy, 10 zł w ramach karnetu rodzinnego (przy zakupie min. 3 biletów). Dostępne przed spektaklem, wkrótce opcja internetowa.
Widzimy się!