KONCERT Wowakin | Dom Tramwajarza

KONCERT Wowakin | Dom Tramwajarza

22 października 2021 @ 20:00 - 21:30

WoWaKin to trójka młodych ludzi, którzy mieszkają w mieście, ale zakochali się w surowej muzyce mieszkańców wsi i stali się wirtuozami muzyki w starym stylu.
WWK to muzyczny trójkąt. Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak i Mateusz Wachowiak prowadzą
instrumentalno-wokalny flirt pełen pasji, improwizacji i zaskakujących pomysłów. Chemia między artystami zamienia się w energetyczny dialog między banjolele, skrzypcami i harmonią trójrzędową.
Wowakin zabierze Was w podróż na wiejskie wesela, szalone
podmiejskie potańcówki na dechach pełne spontanicznej, gorącej energii. Wciągnie w wir zabawy i wspólnego tańca. Szalone taneczne kawałki przeplatane są gorzkimi piosenkami o przemijaniu, stracie i tęsknocie za młodością.
Brzmienie tria Wowakin raz jest surowe, szorstkie i brudne, a raz pełne słodyczy i delikatności naśladującej śpiew ptaków.
Wowakin grał już na międzynarodowych Targach muzycznych WOMEX 2017 w oficjalnej selekcji, ale także w USA, Belgii, Czechach, Hiszpanii i na Węgrzech. Grywa na najważniejszych festiwalach folkowych i World Music w Polsce. Kontynuują tradycję muzyczną mieszkańców Mazowsza, Lubelszczyzny i Podlasia. W repertuarze mają oberki, mazurki, kujawiaki, polki, fokstroty, kujony, pieśni miłosne. Uczą się od starych skrzypków i z nagrań. Muzycy prowadzą również warsztaty instrumentalne i taneczne z muzyki tradycyjnej oraz prowadzą zespół dziecięcy Wesołe Mazurki z Pragi.
Wydali dwa albumy: Kraj za Miasto 2017 i Wiązanka 2020. Wiązanka została uznana w marcu 2021 roku za jeden z najlepszych albumów World Music (Top10) przez prestiżowy angielski Songlines Magazine. Na początku maja 2021 zostali laureatami 2 nagrody w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2020 organizowanym przez Polskie Radio.