KONCERT: VIKOWSKI [IT] | Pan Gar | Wstęp wolny

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONCERT: VIKOWSKI [IT] | Pan Gar | Wstęp wolny

28 października 2021 @ 21:00 - 22:00

Vikowski to psuedonim artystyczny Vincenzo Coppety, włoskiego wokalisty, pianisty, gitarzysty i kompozytora, urodzonego w Neapolu, a mieszkającego i tworzącego w Mediolanie oraz… Sopocie (i już dalej nie trzeba wyjaśniać, dlaczego „ski”).
Ci, którzy tylko pobieżnie znają włoską muzykę, łączą ją raczej z banalną stylistyką festiwalu San Remo, tymczasem tradycja muzyczna Półwyspu Apenińskiego to także przecież underground i tradycja tamtejszej nowej fali lat 80-tych. Właśnie do tych zacnych wzorców odwołuje się w swojej twórczości Vikowski: Nick Cave and The Bad Seeds, Depeche Mode… Nie jest to w żadnym razie retro, a zatem należy również wymienić tu Radiohead, The National, Interpol, Editors… Fani powyższych grup zdecydowanie odnajdą się w muzycznym świecie Włocha.
Pierwszy album Vikowskiego otrzymał tytuł „“Beyond The Skyline” i ukazał się w 2017 roku. To świetne wprowadzenie w jego muzyczny świat – pełen melancholii, zadumy, pozornie wyważony, bo podszyty spiętrzonymi emocjami. Warto też zwrócić uwagę na teksty, podane bezbłędną angielszczyzną, dotyczące tego, co w najważniejsze w życiu: miłości, przyjaźni, nieprzypadkowych przypadków…
Pandemiczny rok 2020 mógł u artysty takiego jak Vikowski skutkować tylko jednym wydarzeniem – nagraniem i wydaniem kolejnej płyty z jeszcze głębszymi i jeszcze bardziej poruszającymi dźwiękami i tekstami. „The Long Run” – bo tak zatytułowana jest ta płyta – ukazała się nakładem… serbskiej wytwórni o jak znamiennej nazwie – Pop Depresija. W przygotowaniu krążka swój spory udział, jako współkompozytor i współaranżer, miał przyjaciel artysty, Lorenzo Pisanello. To wraz z nim Vikowski wystąpi po raz pierwszy w Warszawie. Zapraszamy!
WSTĘP WOLNY! Koncert o 21:00

Szczegóły

Data:
28 października 2021
Godzina:
21:00 - 22:00
https://www.facebook.com/events/599124074854247

Organizator

Pan Gar
Adres e-mail:
barpangar@gmail.com
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza sala Piccolo – Pan Gar
ul. Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia