„Życie to kolaż…” – Wernisaż wystawy Karoliny Ossowskiej / Pan Gar / Dom Tramwajarza

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Życie to kolaż…” – Wernisaż wystawy Karoliny Ossowskiej / Pan Gar / Dom Tramwajarza

5 listopada 2023 @ 18:00 - 19:00

Wstęp wolny

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy twórczości Karoliny Ossowskiej w ramach działalności Galerii u Pana Gara!

„Życie to kolaż…”
To wystawa poświęcona fascynacji tworzenia kolaży.

Data: 05.11.2023 (Niedziela), godz. 18:00
Wstęp wolny

Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Pan Gar

Od autorki:
Życie to kolaż .. układanie kolaży dostarcza mi w pierwszej kolejności przeżyć czysto estetycznej natury poprzez obcowanie z kolorem, kształtem, formą, szczegółem, motywem a także poprzez wchodzenie w dialog czy też flirt z różnymi stylistykami. Ale to co tak na prawdę fascynuje mnie w procesie tworzenia kolaży to jego dogłębna funkcja auto-psychoanalityczna; zaczyna się często od przypadkowego zestawienia dwóch elementów po czym intuicyjnie dobieram dalsze kawałki układanki tak długo aż uznam, że dotarłam do momentu „nic dodać nic ująć” i wtedy dopiero zadaję sobie pytanie: „o czym to jest?” .. i nigdy nie znajduję jednoznacznej, ostatecznej odpowiedzi.

Dlatego też nigdy nie nadaję swoim kolażom tytułów bo każdy kto je ogląda widzi w nich swoją własną historię, często diametralnie odmienną od tej, która towarzyszyła mi podczas „snucia historii” danego kolażu samej sobie. Pozostawiam widzowi totalną swobodę interpretacji tego co znajduje w moich kolażach zwłaszcza, że pełne są uniwersalnych motywów takich jak miłość, śmierć, kobiecość, przemijanie, samotność, tęsknota ale też zachwyt, radość, beztroska czy zwyczajna przypadkowość życia .. bo życie to kolaż ..
__________________

O autorce:
Karolina Ossowska z wykształcenia jest muzyczką i pedagożką. Ukończyła poznańską Akademię Muzyczną na skrzypcach i fortepianie. Od wielu lat podróżuje i koncertuje wykonując muzykę wszystkich epok i stylów zarówno solo jak i w zespołach kameralnych czy czy w orkiestrach symfonicznych. Oprócz klasyki zajmuje się również improwizacją i eksperymentuje łącząc akustyczne instrumenty z elektroniką. Uczy muzyki jako uniwersalnego języka emocji, którym komunikujemy się z samymi sobą oraz ze światem zewnętrznym.
Kolaże robi „od zawsze” gdyż sztuki plastyczne interesują ją odkąd pamięta a równi z muzyką, filozofią i psychologią. Z połączenia tych zainteresowań wynika specyficzne podejście jakie wypracowała przez lata na potrzeby swojej artystycznej działalności, które w dużej mierze utożsamić można z szeroko pojętą arteterapią, której celem jest rozumieć i czuć więcej czyli przeżyważ życie głębiej i piękniej.

Instagram: https://www.instagram.com/karolalalain_new

Zapraszamy!

Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych miasta Poznania. #poznanwspiera

Szczegóły

Data:
5 listopada 2023
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria Wydarzenie:
https://www.instagram.com/karolalalain_new

Organizator

Dom Tramwajarza

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza sala Piccolo – Pan Gar
ul. Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia