Wyspiarskie granie: BAJZEL + MAHJONG I PAN GAR I Poznań

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wyspiarskie granie: BAJZEL + MAHJONG I PAN GAR I Poznań

15 grudnia 2023 @ 20:00 - 22:00

25zł – 35zł

Bajzel i Mahjong to reprezentanci wyspy… Uznam.

Zapraszamy na koncert:
📅 Data: 15 grudnia 2023
🕖 Godzina: 20:00
🏛️ Miejsce: Pan gar, Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21
Bilety do kupienia w biurze Domu Tramwajarza
– 25zł przedsprzedaży
– 35zł w dniu koncertu

oraz na platformie GoOut:
https://goout.net/pl/bilety/bajzel+mahjong/lvsv/

„Piotr „Bajzel” Piasecki jest naszą słowiańską emanacją barokowego smutku Nicka Cave’a, awangardowego i włóczęgowskiego Toma Waitsa, a także prowokatorstwa i żartu Franka Zappy. I owe wielkie odniesienia nie są na wyrost.”
Szef Muzyczny Radio WNET Tomasz Wybranowski
Bajzel to człowiek orkiestra, One Man Band, artysta niemieszczący się w jakichkolwiek schematach czy gatunkach muzycznych. Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich autorskich utworów. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Znany z charyzmatycznych i wysoce energetycznych koncertów, które przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce.

„ Widziałem go kiedyś na koncercie, podszedłem pod scenę, żeby zobaczyć ilu ich tam jest. Okazało się, że to jeden gość z efektami.”
Lech Janerka
Artysta zagrał już ponad koncertów w kraju i za granicą. Występował na festiwalach takich jak Heineken Opener, Off-Festival (Babu Król), Męskie Granie, Jarocin Festiwal czy SXSW w Austin (USA).Towarzyszył na trasach m.in z Pogodno, Kasią Nosowską, Strachy Na Lachy, Lao Che, Baaba, Tymon&Transistors. Gitarzysta barytonowy w ostatniej odsłonie zespołu POGODNO. Po zawieszeniu działalności zespołu, w 2011 wraz z liderem Jackiem Budyniem Szymkiewiczem założył duet Babu Król.. Artyści połączyli siły z poznańskim zespołem Smutne Piosenki tworząc nowy projekt pod nazwą Nowa Fala Polskiego Dansingu.
Bajzel również jako jeden z nielicznych polskich artystów został zaproszony do nowojorskiego studia MTV Iggy , gdzie zagrał koncert live na antenie muzycznej stacji telewizyjnej. Nie był to jedyny sukces artysty za Oceanem. Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album „Bajzel” zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka „Window” znalazła się również na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008 obok utworów Omara Rodrigueza-Lopeza (Mars Volta) i Johnn’ego Casha. .

Mahjong- solowy projekt Mai Kozłowskiej (singer-songwriterki, pianistki, artystki sztuk wizualnych). Maja ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale malarstwa.
Eksploruje szerokie spektrum muzyczne, od muzyki elektronicznej po klasyczną, jaka przez lata ją kształtowała, wciąż poszukuje nie zamykając się w obrębie jednego gatunku. Projekt Mahjong można sklasyfikować jako alternatywny pop, indie z elementami jazzu, muzykę niezależną. W czerwcu 2021, nakładem holenderskiej wytwórni Geertruida ukazała się debiutancka EP Blue.
Maja jest również współtwórcą projektów eksperymentalno-elektronicznych – Wicker Duck oraz Diplodok. Występowała m.in. na takich festiwalach jak Soundrive Festival, Yass Festival czy Pelhrimovy (CZ). W 2022 nagrodzona stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Blackbird- debiutancki LP ukazał się w październiku 2023.
To osobista opowieść o relacjach, dzieciństwie, podobnie jak EP Blue, odnosi się do bliskiego związku z naturą. Zwraca uwagę na potrzebę zatrzymania, zachwytu drobnymi sytuacjami co pozwala w pełni czerpać ze świata. Maja wspomina zbieranie suszonych skrzydeł motyli na dusznym strychu, lipę w ogrodzie babci, do niej też nawiązuje pierwszy singiel. „Linden” to wspomnienie drzewa posadzonego po jej narodzinach zgodnie ze słowiańskim zwyczajem.

https://mahjong99.bandcamp.com/releases

Informacje o biletach wkrótce.

Szczegóły

Data:
15 grudnia 2023
Godzina:
20:00 - 22:00
Koszt:
25zł – 35zł
Kategoria Wydarzenie:
https://fb.me/e/5LzP4JXXI

Organizator

Fundacja Pana Gara
Adres e-mail:
dt@fundacjapanagara.pl

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza sala Piccolo – Pan Gar
ul. Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia