„Opowieści Wigilijne” / reżyseria Agnieszka Pawlak / Sala Amarantowa

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Opowieści Wigilijne” / reżyseria Agnieszka Pawlak / Sala Amarantowa

13 grudnia 2023 @ 19:00 - 20:00

Wstęp wolny

Zapraszamy na premierę spektaklu „Opowieści Wigilijne” w reż. Agnieszki Pawlak w wykonaniu uczestników warsztatów aktorskich dla młodzieży w ramach Otwartej Sceny Teatralnej, która odbędzie się 13 grudnia 2023 roku o godz. 19:00 w Sali Amarantowej w Domu Tramwajarza.

A było to tak…
Rozsiadasz się w najwygodniejszym fotelu w domu, zamykasz oczy, nabierasz powietrze nosem, a razem z nim zapach igliwia przyozdobionego laską cynamonu i plastrami suszonej pomarańczy. Rozluźniasz się, na twarzy maluje się błogi spokój udekorowany delikatnym uśmiechem. Spod igły adaptera sączą się świąteczne melodie w wykonaniu ulubieńców rodziny.

Obok Ciebie stoi stół zastawiony pysznymi potrawami. Za Tobą słyszysz krzątających się po mieszkaniu domowników wyczekujących pierwszej gwiazdki, znaku do rozpoczęcia uroczystej wieczerzy. Intuicja podpowiada Ci, że usłyszysz dzisiaj radosne Ho, Ho Ho! Ktoś w napięciu wyczekuje, aż pies zacznie mówić ludzkim głosem, a ktoś inny nie może doczekać się rozpakowywania prezentów. Znasz to? Czujesz zapach grzybów, smażonego karpia i ulubionego ciasta upieczonego już wczoraj przez babcię? Aaaa, tak bardzo pragnąłeś skosztować go już wtedy, ale do teraz czujesz na ręce smagnięcie drewnianą szpatułką okraszone słowami – Zostaw, to na święta! – wydobyte chrapliwym głosem z gardła babci. Tak, to magia świąt!

I nagle orientujesz się, że w Twoich uszach zaczynają rozbrzmiewać nieznane dotąd głosy. Co to? Gdzie? Co się dzieje? Otwierasz oczy, podnosisz się z fotela, rozglądasz nerwowo wokoło i orientujesz się, że w pokoju oprócz Ciebie nie ma nikogo innego. – Ale jak?! – wykrzykujesz. W mgnieniu oka zaglądasz pod kanapę, za regał z książkami, między gałęzie choinki i pod stół. Nasłuchujesz z niezwykłą uważnością. Krew krąży wzburzona po ciele. Zatrzymujesz się w miejscu, próbujesz złapać oddech i wtedy okazuje się, że nie kto, a co… dźwięki dobiegają z…. – Ale jak? – rzucasz ponownie. – Gadające meble?… Gadające jedzenie?… Gadające ubrania?! – próbujesz uwierzyć własnym myślom. Wreszcie dopuszczasz do siebie głosy i orientujesz się, że przedmioty wokół Ciebie zaczynają opowiadać historie swojego życia… Wszystkie razem jak na spotkaniu rodzinnym wymieniają się opiniami na temat spędzania świąt z ludźmi. Ze zdumienia nie możesz złapać tchu, otwierasz usta i choć ciało zastygło w bezruchu, wsłuchujesz się w niezwykłe historie przedmiotów… I wiesz, że od tej pory Święta Bożego Narodzenia już nigdy nie będą takie same.

Reżyseria: Agnieszka Pawlak
Scenariusz: Grupa, Agnieszka Pawlak
Obsada: Anna Czarnecka, Blanka Deskur, Konstancja Gnarowska, Anna Goel, Nicole Konieczna, Marcin Krzemiński, Damian Kubicki
Realizacja: Robert Sidorowicz

📅 Data: 13.12.2023r.
🕖 Godzina: 19:00
🏛️ Miejsce: Sala Amarantowa, Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
13 grudnia 2023
Godzina:
19:00 - 20:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria Wydarzenie:
https://fb.me/e/43LFSSfZa

Organizator

Fundacja Pana Gara
Adres e-mail:
dt@fundacjapanagara.pl

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza sala Amarantowa
Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia