Koncert: Córy Słonca | Dom Tramwajarza

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert: Córy Słonca | Dom Tramwajarza

26 lutego 2022 @ 08:00 - 17:00

25PLN
Zapraszamy serdecznie na koncert poznańskiego duetu Córy Słońca
26.02.2022, godz. 20
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Amarantowa
CÓRY SŁOŃCA
Wszystko we wszechświecie płynie.
Dwie energie, pozornie krążące dookoła siebie muszą się spotkać w odpowiednim czasie żeby wejść w reakcje. Hanka Łubieńska i Marta Wołczecka. Choć ich drogi splatały się niejednokrotnie w rodzinnym Gorzowie, poznały się przypadkowo w Poznaniu. Tworzą projekt Córy Słońca, czyli duet muzyczno- performatywny. Po raz pierwszy zaprezentowały się podczas gali wręczenia Bursztynowych Pierścieni 2020 w Szczecinie. Ich performance „Ideał Człowieka” to śmiała podróż przez emocje na bazie tekstów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i muzyki eksperymentalnej. W sierpniu 2021 zostały lauretkami Festiwalu Fama, gdzie otrzymały główną nagrodę TRYTON za najlepszą kreację zbiorową festiwalu.
Hanka Łubieńska
Absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, aktualnie aktorka Teatru Czwarte Miasto. Występowała m.in. na scenach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatru Animacji w Poznaniu, Teatru „Mój Teatr” w Poznaniu. Śpiewała w chórkach z wieloma polskimi i zagranicznymi wokalistami, m.in. w radiowej Trójce w studiu im. Agnieszki Osieckiej, w Dwójce Polskiego Radia, Radio Czwórka, WOŚP w TVP 2, podczas koncertów na Przystanku Woodstock, Open’erze, festiwalu Wschód Piękna i na wielu festiwalach
reggae. Otwierała 39. galę KSW. Nagrała płytę z zespołem Surtarang, Jafia Namuel, HK+, Yelram. Laureatka głównej nagrody Festiwalu FAMA 2021, z projektem Córy Słońca. Z powodzeniem realizuje się w różnych projektach muzycznych, teatralnych, a także okołofilmowych w Polsce i za granicą. Dodatkowo zajmuje się współtworzeniem i produkowaniem muzyki do spektakli oraz projektów muzyki elektronicznej (Surtarang, Córy Słońca)
Marta Wołczecka
Ukończyła Szczecińską Akademię Sztuki. Multiinstrumentaliskta lubująca się szczególnie w instrumentach strunowych i perkusyjnych. Od niedawna rozkochana w darach XXI wieku poświęca swój czas na zgłębianie tajników tworzenia muzyki elektronicznej. Ogniwo Poznańskich zespołów Gra Sów i PONOCY mających na swoim koncie liczne koncerty, konkursy ukończone tytułem laureata i płyty. Udziela się w projektach muzycznych o zróżnicowanej stylistyce (m.in. Feel Hormones Band, Córy Słońca). Muzyka jest dla niej formą wyrazu i sposobem na podróż w głąb siebie.
Bilety:
25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu
do nabycia w biurze Domu Tramwajarza, przed koncertem (gotówka) oraz online na platformie GoOut (link wkrótce).
Zapraszamy serdecznie

Szczegóły

Data:
26 lutego 2022
Godzina:
08:00 - 17:00
Koszt:
25PLN
Kategoria Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/488649892657255

Organizator

Fundacja Pana Gara
Adres e-mail:
dt@fundacjapanagara.pl

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza Sala Amarantowa
Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie 60-822 Poland
+ Google Map
Telefon:
504 490 021
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia