KOBIECA SOMA – WARSZTATY I WYKŁADY ROZWOJOWE

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KOBIECA SOMA – WARSZTATY I WYKŁADY ROZWOJOWE

9 marca @ 09:00 - 20:00

Kobieca SOMA – KRĄG WARSZTATOWO/WYKŁADOWY 💫
Jest to wydarzenie przeznaczone dla wszystkich kobiet niezależnie od wieku i umiejętności ruchowych. Pobędziemy w energii kobiecej – twórczej sile somy i psyche.
Podczas wspólnego spotkania odbędą się:
– zajęcia z jogi,
– wykłady o tym, jak prawidłowo oddychać,
– fizjoterapia uroginekologiczna, czyli jak radzić sobie z bolesnymi miesiączkami, współżyciem i jak zadbać o dno miednicy,
– wykłady o wpływie emocji na ciało (psychologia w nurcie humanistyczno – doświadczeniowym Gestalt),
– doświadczanie siebie w tańcu,
– warsztaty o tym, jak wykorzystać teatr w codziennym życiu.
Wszystko w jednym, jednego dnia!
Wiedza, którą można połączyć z praktyką i zintegrować umysł z ciałem oraz poczuć rytm własnego serca i oddechu.
Czego możecie się spodziewać? Wspaniałej atmosfery w kobiecym gronie, dobrej zabawy, regeneracji, wyciszenia i poczęstunku 🙂
Zapraszamy wszystkie matki, córki, siostry, przyjaciółki, partnerki, znajome i nieznajome do wspólnej celebracji naszego święta – które postanowiłyśmy przenieść na 9 marca, aby móc pobyć dłużej we własnym gronie, ponieważ jest to sobota! Dzień wolny od zobowiązań 😉Dzień odpoczynku i docenienia, Ty również możesz siebie docenić! Ponieważ właśnie Ty najlepiej wiesz, czego potrzebujesz 💗
Na spotkaniu skupimy się na swobodnym byciu „tu i teraz”. Poznamy różne odmiany tańca ekspresyjnego, autentycznego oraz tańca w kontakcie. Pojawi się także wiele ćwiczeń, które pozwolą nam otworzyć się na zupełnie pomijany dziś sposób komunikacji, tzn. komunikację niewerbalną. Zajmiemy się aktywizowaniem naszych zablokowanych mięśni, zwracając uwagę na naturalną indywidualną energię pochodzącą z ciała – SOMA i umysłu – PSYCHE.
🧘‍♀️ 🧠💗
Łącząc świadomy oddech z ruchem, postaramy się rozluźnić wszelkie napięcia mięśniowe spowodowane stresem i siedzącym trybem pracy. Rozciągniemy i uplastycznimy całe nasze ciało, zwracając uwagę na te partie mięśni, o których na co dzień zapominamy.
Podczas spotkania postaramy się zadbać o siebie nawzajem i uhonorować należycie energię kobiecą.
Zajęcia zbudowane są z trzech wykładów oraz trzech warsztatów ruchowych z różnych technik świadomości ciała.
Zaczynając od powitania w ruchu, zwracając uwagę na swój oddech i bicie serca przechodząc przez asany jogi Vinyasa aż do swobodnego wyrażania siebie w tańcu i ekspresji cielesnej, kończąc na głębokiej relaksacji, aby móc spokojnie po całym dniu położyć się i odpocząć.
W energii kobiecej SOMY I PSYCHE pozwolimy sobie na chwilę relaksu przy herbacie, wegańskim poczęstunku i wymianie zdań.
✔️ HARMONOGRAM:
✴️ 9:00 – 9:30 – rozpoczęcie/ rozgrzewka/integracja
✴️ 9:30 – 10:15 – energetyzująca joga
przerwa
✴️ 11:00 – 12:45 – wykład fizjoterapia uroginekologiczna (bolesne miesiączkowanie i współżycie, dbanie o dno miednicy, praca z blizną)
✴️ 13:00 – 14:00 – wykład na temat oddychania (mechanika oddychania, ćwiczenia oddechowe, jak oddech wpływa na nasze samopoczucie)
✴️ 14:00 – 14:30 – ekspresja taneczna, taniec autentyczny
przerwa 1h
✴️ 15:30 – 17: 30 – wykład psychologia w nurcie humanistyczno – doświadczeniowym Gestalt (jak nasze emocje wpływają na ciało i jak sobie z tym radzić)
✴️ 17:30 – 19:00 – plastyka ciała, teatr
✴️ 19:00 – 19:30 – relaksacja/ zakończenie
********************************************
✔️ INSTRUKTORKI:
🧘‍♀️ Joanna Wojtkowska – z wykształcenia pedagog (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), z zamiłowania joginka i instruktorka jogi (Holistic Yoga Flow Teacher Training) oraz trenerka oddechu. Zdobywała doświadczenie od niemal piętnastu lat pracując z różnymi grupami ludzi w różnorodnych zakresach tematycznych, a ostatnie lata spędza skupiając się na pracy z ciałem w jodze i emisji głosu. Fascynuje ją szczególnie oddech jako podstawowa funkcja organizmu, pozostająca „w cieniu”, a jednak będąca strumieniem życia niosącym nasze emocje, głos i kondycję psychofizyczną.
Joanna poprowadzi dla nas dynamiczną odmianę jogi – vinyasę – połączoną z praktyką oddechową, która orzeźwi umysł, otworzy i przygotuje ciało do bardziej świadomego bycia w „tu i teraz” oraz płynnie przeprowadzi do kolejnych etapów warsztatów.
Na koniec dnia, by domknąć intensywny cykl edukacyjny, joga yin jako aspekt przeciwstawny do yang, wraz z elementami jogi regeneracyjnej będzie miała za zadanie dotrzeć do tkanek głębokich, nawilżyć je i uelastycznić oraz zrównoważyć energetycznie ciało i umysł.
W warsztatowym wykładzie na temat oddychania Joanna poruszy między innymi takie zagadnienia, jak:
– mechanika oddechu (jakie mięśnie pracują podczas oddychania i o czym zapominamy, kiedy próbujemy oddychać „głęboko”?),
– dlaczego oddychać więcej nie znaczy oddychać lepiej?
– czy wszystkie ćwiczenia oddechowe mają nas uspokajać?
– co to znaczy, że Twoje dno miednicy powinno wiedzieć, że oddychasz…
i więcej.
Joanna prowadzi profile na FB oraz IG pod nazwą W rytmie oddechu https://www.facebook.com/profile.php?id=100090687653953
👩‍⚕️ Alicja Kaniasta – magister fizjoterapii (ze specjalizacją ortopedyczną), absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna, ukończyła m.in. takie kursy, jak: kompleksowa terapia blizn, aktywność fizyczna kobiet w ciąży i po porodzie, masaż tkanek głębokich, kinesiotaping. Od wielu lat pasjonuje się, anatomią, biologią, zagadnieniami związanymi z ludzkim ciałem i ruchem. „Na każdy kurs z fizjoterapii jeżdżę z wypiekami na twarzy. W mojej pracy najbardziej podoba mi się bliski kontakt z ludźmi oraz możliwość pomagania im. Empatyczne podejście, sumienność i cierpliwość bardzo ułatwiają mi wykonywanie zawodu fizjoterapeuty. Moim głównym zainteresowaniem jest holistyczna opieka nad kobietami. Uważam, że każda kobieta zasługuje na to, by cieszyć się zdrowiem na każdym etapie swojego życia”
Podczas dwugodzinnych wykładów skupimy się na kilku kluczowych tematach, w tym:
– praca z blizną po operacjach: dowiedz się, jak wspierać proces gojenia blizn po operacjach
ginekologicznych minimalizując dyskomfort i dbając o elastyczność skóry,
– bolesne współżycie: omówienie czynników wpływających na bolesne współżycie oraz praktyczne porady dotyczące radzenia sobie z tym problemem,
– bolesne miesiączki: zrozumienie przyczyn bolesnych miesiączek i skuteczne metody łagodzenia bólu menstruacyjnego.
– dbanie o dno miednicy: poznaj skuteczne ćwiczenia wzmacniające, które pomagają w profilaktyce i leczeniu problemów związanych z nietrzymaniem moczu oraz innymi dolegliwościami związanymi z dnem miednicy.
💃 Natalia Mazurczak – dyplomowana animatorka tańca, absolwentka WSUS, specjalizacji kompozycji tanecznej, ukończyła kurs choreoterapii z elementami arteterapii, technik terapii tańcem i analizy ruchu.
Na co dzień instruktorka kompozycji tanecznej w Studiu Ruchu Soma. Współzałożycielka Fundacji Obszar Działań Twórczych „SOMA”.
O sobie: „Tańczę od dziecka, kocham taniec, jest on nieodłącznym elementem mojego życia. Natura dzieci jest dla mnie inspiracją w tańcu, ponieważ ich zachowania są bardzo spontaniczne i nieograniczone żadnymi schematami. Wyobraźnia, jaką posługuje się dziecko oraz brak oceny może doprowadzić nas do wielu oryginalnych rozwiązań. Uwielbiam tańczyć i cieszę się za każdym razem, kiedy mogę inspirować innych do tworzenia i pokochania swojego naturalnego ruchu”.
Natalia wprowadzi nas w tajniki tańca ekspresyjnego w połączeniu z techniką R. Labana. Wspólnie będziemy odkrywać siebie w ruchu autentycznym, dowiemy się, jak własną ekspresję przenieść na kreatywny ruch. Będziemy odkrywać w nas to, co nowe i to, co wyróżnia nas od innych.
❤️ Olga Piątek – jest psycholożką i psychoterapeutką w nurcie humanistyczno – doświadczeniowym Gestalt.
Na co dzień pracuje z dorosłymi i parami, towarzysząc im w odnajdywaniu drogi do siebie i pokonywaniu życiowych trudności. Jeszcze na studiach odbyła praktyki między innymi w Centrum Praw Kobiet, pomagając kobietom doświadczającym przemocy. Jest też wykładowczynią psychologii na uczelni Collegium Humanum w Warszawie.
O sobie: ”Prywatnie lubię biesiadowanie w gronie najbliższych, spacery i kulinarne podróże, taniec. Moją pasją jest rozwój, a szans na niego staram się szukać zarówno w codziennych aktywnościach, jak i na przeróżnych warsztatach. Lubię śpiewać i spędzać czas na łonie natury, poznawać siebie i innych.”
Podczas wykładów dowiecie się, jak w praktyczny sposób doświadczyć kontaktu ze sobą, swoimi emocjami i potrzebami, a także przekonaniami, które nierzadko uniemożliwiają nam doświadczanie życia w pełni, z całym jego pięknem. Mam nadzieję, że będzie to spotkanie, które pozwoli dzięki wymianie tych doświadczeń, poczuć siostrzaną siłę.
🎭 Patrycja Kozyra – adeptka Wrocławskiej Szkoły Animacji – SkiBA na kierunku pantomima. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych na kierunku Reżyseria Teatru Dzieci i Młodzieży. Instruktorka i reżyserka teatru fizycznego SOMA, założycielka Obszaru Działań Twórczych „SOMA”, filozofka badająca znaczenie estetyki i pragmatyki cielesnej (soma) w teatrze i w działaniach performatywnych.
Moje motto: „Człowiek myśli całym swoim ciałem, jest zbiorem gestów i rzeczywistość jest w nim bez niego mimo wszystko […] istota ludzka musi być postrzegana od koniuszków palców u nóg do czubka głowy. Nie ma głowy dobrze myślącej. Człowiek jest złożony, poznaje […] całym ciałem.” M. Jousse
Patrycja rozwijać będzie umiejętności swobodnej komunikacji cielesnej, poprowadzi ćwiczenia z plastyki ciała z elementami pantomimy, a także pokaże nowe metody pracy ze świadomym ciałem (soma) poprzez ruch i zabawy teatralne.
⭐ INWESTYCJA:
– 430 zł od osoby do 14 lutego – cena promocyjna, po tym terminie 550 zł
– wszystkie wykłady bez warsztatów: 250 zł
❗️Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca ze względu na ograniczoną liczbę osób (zajęcia przeprowadzone będą z zachowaniem reżimu sanitarnego).
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć, gdy nie uzbiera się pełna grupa uczestniczek, tj. minimum 6.
Rezerwacji można dokonać poprzez wysłanie informacji na maila (rezerwacja tylko do 14 lutego): mazurczak.natalia11@gmail.com
lub wysyłając sms: 781189862
lub gotówką w dzień wydarzenia (jednak to nie gwarantuje zajęcia miejsca).
Maksymalna liczba uczestniczek na warsztatach 35 osób.
📍W miarę możliwości prosimy o przyniesienie własnej maty, a także poduszki i koca.
Warto wyposażyć się w entuzjazm i ochotę do odkrywania nowych przestrzeni, ale samopoczucie po zajęciach i tak na pewno się polepszy ☀️

Szczegóły

Data:
9 marca
Godzina:
09:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,
https://www.facebook.com/events/959539235739192

Organizator

Fundacja Pana Gara
Adres e-mail:
dt@fundacjapanagara.pl

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza
Słowackiego 19/21
Poznań, 60-822 Poland
+ Google Map
Telefon:
794542836