FolkFuzja – Oreada i Chrust w Poznaniu | support: Almighty Sound

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

FolkFuzja – Oreada i Chrust w Poznaniu | support: Almighty Sound

21 października 2023 @ 19:00 - 22:00

50zł – 60zł

OREADA i CHRUST łączą siły, rodzi się FolkFuzja!

21.10.2023
Dom Tramwajarza Słowackiego 19/21, Poznań 📍
👉 Otwarcie bram: 18:00
👉 Start koncertu: 19:00

🎟 Bilety:
50 zł – przedsprzedaż
60 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne na:
🟢Goout: https://goout.net/pl/bilety/folkfuzja-oreada+chrust/epsu/
🟢Going.: https://goingapp.pl/wydarzenie/folkfuzja-oreada-i-chrust-w-poznaniu/pazdziernik-2023

___
🎙️ OREADA
OREADA to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę FolkOFF, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody, podczas których OREADA wyciąga z człowieka to, co głęboko w nim ukryte. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. To, co wyróżnia OREADĘ to bogactwo harmonii i instrumentów, dopracowane, niebanalne aranże i niezwykle szczery przekaz wyrażony w tekstach w języku polskim.
Zespół powstał w 2016 roku i od tamtej pory zagrał ponad 160 koncertów klubowych, jak i festiwalowych – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival, Soundedit Festival, Festiwalu 4 Strony Karpat, Łemkowskiej Watrze w Zdyni, Festiwalu ETNOmania, Festiwalu Natchnieni Bieszczadem, Festiwalu Czart Granie, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź, Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, łódzkim klubie Wytwórnia, warszawskim klubie Proxima, Klubie Muzycznym Bogart, Dworze na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach, Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, krakowskim Klubie Studio czy Scenie Monopolis w łódzkim ArtKombinacie. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019, “Yapa” 2017 czy “Piosenkarnia” 2017.
W swoim dorobku grupa posiada minialbum z 2017 roku oraz płytę pod tytułem „Mówili mi ludzie”, która w plebiscycie Plastry Kultury uzyskała tytuł Łódzkiej Płyty Roku 2020.

🟢 https://www.facebook.com/oreada
🟢 https://www.instagram.com/_oreada
🟢 https://bit.ly/OREADA_Glos
🟢 https://li.sten.to/OreadaStreaming

___
🎙️ CHRUST
CHRUST to polska grupa muzyczna grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Trzy zupełnie inne osobowości reprezentujące umiłowane przez siebie style muzyczne (folk, electro, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne, współczesne brzmienie zespołu. Twórczość grupy opiera się na wpływach polskiej muzyki tradycyjnej i słowiańskiej, ale również jest inspirowana takimi zespołami i nazwiskami jak Percival Schuttenbach, Wardruna, Trent Reznor, Tool, czy Igor Herbut. Chrust powstał w Gdańsku w 2021 roku, wtedy też ukazał się pierwszy singiel promujący działalność grupy „Hen za Rzeką”. Rok później, w maju 2022 roku ukazał się ich pierwszy, w pełni autorski album „Chrust”. Mimo krótkiego życiorysu zespołu artyści mają za sobą pierwszą trasę koncertową i festiwalową.

🟢https://www.facebook.com/chrust.folkmusic
🟢https://www.youtube.com/@chrust.folkmusic
🟢https://www.instagram.com/chrust.folkmusic/

__
🎙️ Almighty Sound
Almighty Sound to indie folkowy projekt, tworzący melancholijne, melodyjne utwory w duchu Joni Mitchell, Reginy Spektor czy Kwiatu Jabłoni. Projekt powołała do życia Agnieszka Stachowiak – autorka tekstów, kompozytorka i wokalistka.
Na gitarze akompaniować będzie Karol Lisowski – gitarzysta pochodzący z Białegostoku, znany w „podziemiach” środowiska metalowego jako gitarzysta poznańskiego Egzekutora, z którym wydał w 2020 r. EP „Rzeź”. Obecnie pracuje nad kolejnym wydaniem z zespołem i projektem solowym.
Agnieszka przez 6 lat mieszkała w Szkocji, jest weteranką obozów songwriterskich (m. in. NYU Summer Songwriters Workshop, Tileyard Barcelona Songwriting Camp, ZAIKS Songwriting Camp); prowadziła przez 3 lata folkową audycję w Radiu Afera (,,Folkowa Rewolta’’). Projekt zagrał w poznańskich klubach Amore del Tropico, Projekt FIFNA oraz w londyńskim The Slaughtered Lamb (w ramach Live Now Play Later).

🟢https://www.facebook.com/AlmightySoundMusic
🟢https://www.youtube.com/@almightysoundmusic
🟢https://open.spotify.com/artist/4VsIMcfgrSlNwiSKEEumnT?si=Mt86k9EsTuGWAA4boa6vbw&nd=1

Szczegóły

Data:
21 października 2023
Godzina:
19:00 - 22:00
Koszt:
50zł – 60zł
https://goout.net/pl/bilety/folkfuzja-oreada+chrust/epsu/

Organizator

Pan Gar
Adres e-mail:
barpangar@gmail.com
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza sala Piccolo – Pan Gar
ul. Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia