Uczniowie z Chmury u Ciebie w mieście. Spotkamy się?

Uczniowie z Chmury u Ciebie w mieście. Spotkamy się?

19 maja 2022 @ 17:30 - 19:30

Młodych wzywa przygoda! I chcą zaprosić do niej swoich rówieśników
Ucząc się w trybie edukacji domowej, często słyszymy, że nie mamy wystarczającego kontaktu z rówieśnikami, śpimy do południa, a całe dnie spędzamy w domu przed komputerem. Jasno i stanowczo odpowiadamy na to: nie!
Z chęci podjęcia wspólnego działania i szerzenia informacji o tym, że do szkoły chodzić nie trzeba (a jak trzeba, to można wybrać te fajne), ruszamy w podróż 🚀☁
✅ CO CHCEMY ZROBIĆ?
Odwiedzimy 8 największych miast w Polsce. W każdym z nich wynajmiemy salę, by na kilka godzin rozbić „biwak” Szkoły w Chmurze i pomóc Wam doświadczyć SwCh na własnej skórze. Z ludźmi. W rozmowie. Podczas działania. Bo Chmura to z pewnością nie tylko realizowanie podstawy programowej na platformie, warsztaty online i kontakt ze znajomymi przez Discord.
✅ MAMY DWIE INTENCJE:
– chcemy zaprosić na spotkanie osoby zainteresowane edukacją domową/Szkołą w Chmurze: poznajmy się i porozmawiajmy o tym, jak może wyglądać edukacja.
– Nowe doświadczenia, przygody, spotkania, rozmowy… Co, jak nie to, wzmocni najlepiej naszą chmurową społeczność i więzi, które do tej pory zbudowaliśmy! Zapraszamy też obecnych Chmurzan ☁
Jeśli jesteście zainteresowani, to czytajcie dalej bardzo uważnie 😉
Dzień w każdym mieście podzieliliśmy na dwie części. Niżej znajdziecie wstępny plan i dokładny opis tego, co się wydarzy. Na pierwszą część zapiszecie się przez ten formularz: https://bit.ly/3ExCVh6
✅ WSTĘPNY PLAN DNIA W KAŻDYM Z MIAST 🚀
część pierwsza
11:00-11:30 – zapoznanie
11:30-12:15 – inspiratornia uczniów LwCH
12:15-12:45 – przerwa na herbatę i chill
12:45-13:30 – warsztaty do wyboru
13:30-14:00 – zamknięcie
część druga
15.30-17.00 – Open Space
✅ SZCZEGÓŁY
Część pierwsza, godziny: 11:00-14:00
W tych godzinach zapraszamy uczniów każdej klasy liceum oraz uczniów starszych klas podstawówki (7. i 8.) do opuszczenia dnia w tradycyjnej szkole… Tak, wiemy, to dość niecodzienna propozycja. Dlaczego tak? W naszym przekonaniu, żeby zacząć się uczyć, czasem trzeba najpierw wyjść ze szkoły.
W czasie tego jednego dnia chcemy zaprosić Was do wyjścia poza to, co znane i zerknięcia, co kryje się za tajemniczymi drzwiami… Zobaczycie, że inna szkoła jest możliwa, a nauka może być ciekawa.
Przez te kilka godzin będziemy mieć okazję poznać się, zakwestionować mity wokół tematu edukacji (nie tylko domowej), dowiedzieć się, co robią inni, kiedy nie chodzą do szkoły. Poza tym doświadczymy edukacji, która dla nas, młodych, ma sens! 💪
Zapraszamy osoby będące już w edukacji domowej, osoby, dla których ważna jest wolność oraz te, które lubią zmiany i same chcą stać się ich częścią.
Część druga, godziny: 15:30-17:30
Na tę część spotkania zapraszamy wszystkich! Bez względu na to, czy jesteś uczniem, rodzicem, nauczycielem, dziadkiem czy studentem. Możesz po prostu przyjść i porozmawiać z nami przy kubku herbaty. Może jesteś ciekaw, dlaczego wybraliśmy niechodzenie do szkoły? Może chcesz nam opowiedzieć o tym, co dla Ciebie było trudne w Twojej szkole albo co fajnego z niej wyniosł*ś? Może zastanawiasz się nad przeniesieniem swojego dziecka do Szkoły w Chmurze, ale masz wątpliwości, czy sobie poradzi?
To, co zaproponujemy od siebie to Q&A o Szkole w Chmurze, w czasie którego będziemy mogli swobodnie porozmawiać o tym, jak można stać się uczniem szkoły i jak zdać rok. Poza informacyjnym charakterem tej części, chcemy stworzyć okazje do nawiązywania relacji, bycia razem i rozmawiania na wszelakie tematy.
Przypominamy, że tylko na pierwszą część spotkania obowiązują zapisy. Nawet jeśli nie masz jeszcze pewności, czy uda Ci się przyjść, wypełnij formularz: https://bit.ly/3ExCVh6 Dzięki temu przypomnimy Ci o wydarzeniu i wtedy w odpowiednim momencie sprawdzisz sobie, czy Ci się chce, czy może jednak nie 😛
MIASTA I TERMINY 💙
Warszawa – 16.05
Kraków – 17.05
Wrocław – 18.05
Poznań – 19.05
Szczecin – 20.05
Gdańsk – 23.05
Olsztyn – 24.05
Łódź – 25.05
Zapraszamy i czekamy na Ciebie! 👋
Cały team licealistów na czele z Oliwią, Wiktorią i Agatą – członkiniami zespołu Szkoły w Chmurze.

19 maja 2022

Dom Tramwajarza sala Piccolo – Pan Gar