Jeżyny / Festiwal Twórczości Kobiet 18-19.06 / Dom Tramwajarza

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jeżyny / Festiwal Twórczości Kobiet 18-19.06 / Dom Tramwajarza

18 czerwca 2022 @ 12:00 - 23 czerwca 2022 @ 20:00

25PLN
Zapraszamy na pierwszą edycję!
JEŻYNY
Festiwal Twórczości Kobiet
18-19.06.2022
Dom Tramwajarza, Poznań, ul. Słowackiego 19/21
Zapraszamy na pierwszą edycję JEŻYN, wydarzenia prezentującego twórczość kobiet w różnych obszarach. Zapraszamy na koncerty polskich songwriterek, warsztaty tworzenia kwiatowych koron, warsztaty pieśni tradycyjnych i wernisaż wystawy.
Jeżyny – bo Jeżyce, Jeżyny bo kobiety, Jeżyny, bo owoce, Jeżyny bo lato!
🍋 Koncerty:
18.06 (sobota)
🍓 Zuzanna
godz. 19 / Sala Amarantowa
Jest wokalistką, multiinstrumentalistką i tekściarką. Tutaj liczy się każde słowo – jej autorska twórczość to piosenka literacka najwyższej próby, doprawiona odrobiną folkowych brzmień. Śpiewa ciekawe, poetyckie teksty, akompaniując sobie na pianinie, gitarze i akordeonie – czasem lirycznie, czasem z przytupem, ale zawsze prosto z serca! Od kilku lat regularnie koncertuje w całej Polsce, występowała między innymi podczas Enea Spring Break w Poznaniu, Songwriter Łódź Festiwal, toruńskiego LULU festiwal, czy FRU (Festiwal Raciborskiej Ulicy). Na koncie ma świetnie przyjęty, debiutancki album „Dzień dobry” (maj 2020). W grudniu 2021 miał premierę jej najnowszy singiel. Autorska kompozycja „Akacje na Stalowej” to poruszająca, czule wyśpiewana historia z warszawską Pragą w tle. W nagraniu gościnnie wziął udział Czesław Mozil, wzbogacając je o swój charakterystyczny, pełen emocji głos.
„Ma zjawiskowy głos, piosenki, które pisze, to czysta poezja!” (Maciej Szajkowski, Kapela ze wsi Warszawa)
🍓 Dorota Sowa Kuziela
godz. 20:30 / Sala Amarantowa
Od delikatnej intymności po sprawy wagi Kosmicznej
Między indie-folkiem a piosenką autorską
Gdzieś między gitarą a skrzypcami
Pomiędzy wirtuozerią a jej głosem
Pomiędzy loopem a loopem
No i oczywiście pomiędzy jej super słowami…
Jest sobie ona. 🙂
Ktoś kiedyś stwierdził, że w Dorocie jest za dużo talentów, że to nie da się nie da pomieścić w jednej osobie.
Przyjdź i sprawdź czy to w ogóle możliwe.
Posiadła kosmicznie trudną umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach. To zjawisko rzadkie w skali światowej.
Laureatka Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.
Laureatka Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i tam nagrody im. Wojtka Bellona
W 2019 roku wydała debiutancką płytę „Nigdy Nic Nie Wiadomo”.
19.06 (niedziela)
🍓 Yoenna
godz. 19 / Sala Amarantowa
Yoenna – wokalistka i autorka tekstów w wielu polskich projektach muzycznych, aktorka, kompozytorka i tancerka. Wyreżyserowała spektakl muzyczny WY-MY-CI. Występowała na scenach Teatru Nowego, Polskiego i Animacji w Poznaniu. Za swoją twórczość odebrała nagrodę m.in. na Festiwalu Słowa w Piosence FRAZY 2019. Muzyka wykonywana przez artystkę to elektronika złożona z instrumentalnych i wokalnych pętli. Towarzyszą jej nieoczywiste teksty zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Zadebiutowała na scenie z solowym repertuarem w 2019 roku w Auli Artis w Poznaniu podczas premiery filmu „Slow Love” do którego stworzyła tytułową piosenkę. Na scenie często towarzyszą jej tancerze, którzy ruchem wprowadzają słuchacza w świat przedstawiony. Ze swoim koncertem performatywno-teatralnym „Odmęty” wystąpiła m.in. na Festiwalu Malta 2020.
🍓 Sienia
godz. 20:30 / Sala Amarantowa
Sienia to wypadkowa poezji, aktorstwa, muzyki, szczerości i autentyczności. Gra na gitarze, śpiewa, rapuje, loopuje, beatboxuje, komponuje, pisze. Na scenie z przerwami od niespełna 10 lat. Wyróżnia ją niebywała dbałość o teksty, kształtowana przez wieloletnią miłość do poezji. Opisuje rzeczywistość z własnej perspektywy – raz komediowo, raz brutalnie, ale zawsze szczerze i odważnie. W piosenkach porusza tematy, które ją bolą, frustrują, dotykają i interesują. Choć podstawę jej muzyki stanowią głos i gitara, to gdzieniegdzie wykorzystuje także looper, dzięki czemu stojąc sama na scenie brzmi jak cały zespół (razem z chórkami!). Jej twórczość doceniono na kilku międzynarodowych i kilkunastu ogólnopolskich festiwalach piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Dwukrotnie zdobyła nagrodę „Dla największej osobowości” podczas 39. i 40. Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki „SMAK” im. Jonasza Kofty w Myśliborzu, oprócz tego m.in. znalazła się w Złotej Piątce oraz otrzymała Kryształowy Kamerton – nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów na 36. Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA.
Mieszka we Wrocławiu. Ma czarny pas w karate shotokan.
Na scenie towarzyszyć jej będzie Szoszana Rogala – na co dzień DJ Shoshana XD, tym razem w roli basistki.
>>>
🍋 Warsztaty
🍓Kwiatowe korony
Prowadzenie: Edyta Cieślik – Moczek
18 i 19.06 / godz. 14-18 / Sala Warsztatowa
Korony, wianki, wianeczki – warsztaty twórcze
Wianek w kulturze tradycyjnej był przypisany do stanu panieńskiego, a jego zdjęcie i założenie czepca w czasie weselnego obrzędu „oczepin” wyznaczało przejście do stanu małżeńskiego. Dzisiaj na szczęście wianek pasuje każdej kobiecie i w każdym wieku, ważne żeby być w dobrym nastroju. Zapraszam na warsztaty tworzenie wianków, koron, wianuszków. Z bibuły krepinowej wykonamy kwiaty, a następnie wykorzystamy je do stworzenia kompozycji przestrzennej. Z lubością będzie można oddać się we władanie soczystych kolorów i kształtów oraz nacieszyć się spotkaniem w kobiecym gronie. Uczestnikom zapewniamy potrzebne materiały, a także wsparcie w całym procesie.
🍓W programie także warsztaty pieśni tradycyjnych (szczegóły wkrótce).
Na warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
dt@fundacjapanagara.pl
>>>
🍋 Wernisaż
Natalia Juszkiewicz- Wrotek
Moja dłoń kontynuuje myśl o kolorze, ku uciesze oka
19.06 godz. 18 / Pan Gar
Wstęp wolny
Natalia Juszkiewicz-Wrotek
Artystka interdyscyplinarna zamieszkała w Poznaniu. Zajmująca się malarstwem, rysunkiem, edukacją społeczną. Urodzona 3 Marca 1991 w Krzywinie. Studiowała rzeźbę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz wzornictwo ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 2015 zaangażowana w wolontariat i edukację nieformalną w organizacjach pozarządowych tj. Uniwersytet Dzieci, Fundacja BEZLIK, CIM Horyzonty i Stowarzyszenie Lepszy Świat. Koordynuje projekty edukacyjne dla dzieci jak i lokalne działania w Strefie_Do_Wolności w Poznaniu.Twórczość artystki wynika z analizy rzeczywistego świata i jest próbą transponowania go w abstrakcję geometryczną ze szczególnym uwzględnieniem koloru, gestu, formy i przestrzeni. Wynika to z zamiłowania do geometrii, architektury, rzeźby oraz świata onirycznego. Od 20 lat, równolegle z twórczością artystyczną prowadzi pamiętniki, które są formą autoterapii. Nie śpi po nocach gdy czyta Juhani Pallasmaa, myśli o sztuce Jana Berdyszaka i przywołuje doświadczenie rzeźb Richarda Serry.
Marzy o tworzeniu literatury dla dzieci w Wydawnictwie Dwie Siostry. Jest osobą wysoko wrażliwą, a gdy tańczy to do rana.
Bilety:
bilet jednorazowy 25 zł (przedsprzedaż) 30 zł (w dniu koncertu)
karnet na 4 koncerty 80 zł (pierwsza pula dostępna do 10 czerwca, 100 zł (druga pula dostępna od 11 do 17 czerwca)
karnet na warsztaty
pula I dostępna do 10.06 – 120 zł
pula II dostępna do 19.06 – 150 zł
Bilety dostępne na platformie GoOut: https://goout.net/…/jezyny-festiwal-tworczosci…/lhpn/, w Domu Tramwajarza oraz w dniu wydarzenia.
Zapraszamy serdecznie!

Szczegóły

Start:
18 czerwca 2022 @ 12:00
Koniec:
23 czerwca 2022 @ 20:00
Koszt:
25PLN
Kategoria Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/1378227922686094

Organizator

Fundacja Pana Gara
Adres e-mail:
dt@fundacjapanagara.pl

Miejsce wydarzenia

Dom Tramwajarza sala Piccolo – Pan Gar
ul. Słowackiego 19/21
Poznań, wielkopolskie Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia